MSĽH 2019: DPB nasadil v okolí zimného štadióna a Trnavského mýta informátorov


DPB, a.s. po skončení večerných zápasov zabezpečuje posilnenie dopravy autobusmi, trolejbusmi a električkami zo zastávok v okolí zimného štadióna, či Trnavského mýta. Naviac, od približne 18 – tej hodiny sa na zastávkach nachádzajú aj informátori DPB, a.s., ktorí radia cestujúcim ako sa dostať čo najskôr tam, kam potrebujú a tiež informujú aj o tom, ako sú posilnené linky MHD.

Svoje stanovištia opúšťajú až po ukončení posledného večerného zápasu a prepravenia cestujúcich tam, kam potrebujú. "O poskytované informácie je veľký záujem. Stretávame sa s pozitívnymi reakciami cestujúcich a s vďakou," povedal predseda predstavenstva DPB, a.s. Michal Dekánek.

Zároveň informátori verejnosť operatívne usmerňujú k prázdnejším častiam vozidiel, aby bola preprava čo najkomfortnejšia. K dispozícii majú niektorí aj megafóny, ktoré slúžia na vyhlasovanie čísla linky a jej cieľa. Ak sa informátori osvedčia, budú nasadzovaní aj v budúcnosti, napríklad pri väčších výlukách MHD.

DPB, a.s. zároveň doplnil medzi štadiónom a zastávkou Zimný štadión (smer Trnavské mýto) navigačné tabule na linky MHD pre lepšiu orientáciu cestujúcej verejnosti.

 

Najčítanejšie správy