Dopravné obmedzenia pri príležitosti návštevy kancelárky Merkelovej


DPB, a.s. zabezpečí posilnenie hliadok dispečingu, ktoré budú situáciu v meste monitorovať a mohli tak okamžite zabezpečiť chod mestskej hromadnej dopravy tak, aby to cestujúca verejnosť pocítila čo najmenej. Hliadky budú na vzniknutú dopravnú situáciu reagovať operatívne – buď odklonia alebo skrátia linky MHD v spolupráci s políciou.

Podľa Krajského policajného riaditeľstva v Bratislave majú byť obmedzenia v čase od 10.30 hod.  v premávke pri presune delegácie z bratislavského letiska, dôjde k uzatvoreniu diaľničného obchvatu D1, a to v úseku od Zlatých pieskov po Most SNP, ďalej Einsteinova ulica, Staromestská ulica a Hodžovo námestie. Tieto obmedzenia budú trvať približne do 11.30 hod. Zhruba od 11.45 hod. do 12.00 hod. bude uzatvorené Hodžovo námestie a Palisády a to v oboch smeroch v úseku po Bratislavský hrad. Od 13.45 do 14.15 h budú opäť uzatvorené Palisády a Hodžovo námestie, ale aj Suché mýto, Námestie SNP, Špitálska ulica, Štúrova ulica a Jesenského ulica.Od 14.45 do 16.00 h budú podľa polície uzatvorené niektoré ulice a cestné komunikácie: Uršulínska ulica, Námestie SNP, Suché mýto, Hodžovo námestie, Staromestská ulica, Most SNP, Eisteinova ulica a diaľničný obchvat v smere na Trnavu.

Cestujúca verejnosť sa môže o aktuálnej dopravnej situácii informovať na callcentre - telefonický kontakt – 02/5950 5950.