Vybavenie nových trolejbusov Škoda 30 Tr - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Tlačové správy

Vybavenie nových trolejbusov Škoda 30 Tr

Dňa 9.6.2014 zorganizoval DPB, a.s. novinársku jazdu novým trolejbusom. Za Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR prijala pozvanie generálna riaditeľka sekcie Operačného programu Doprava Denisa Žiláková, primátor hlavného mesta Bratislavy Milan Ftáčnik a predseda dopravnej komisie hlavného mesta Jozef Uhler. Hostiteľom brífingu bol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ľubomír Belfi.

DPB, a.s. vlani vysúťažil 120 nových trolejbusov, ktoré postupne v rámci harmonogramu dodávateľ Škoda Electric, a.s. testuje a následne dodáva do Bratislavy. Prvých 10 vozidiel je už nasadených v premávke hlavného mesta. Ide o komfortné trolejbusy s množstvom moderných funkcií, ktoré cestujúca verejnosť nepochybne privíta. „Tento projekt sa podaril vďaka ústretovosti ministerstva dopravy. Počas niekoľkých rokovaní so zástupcami ministerstva sme sa zhodli, že financie z eurofondov pomôžu najviac práve verejnej doprave, ktorá modernizáciu vozidlového parku akútne potrebovala. Opätovne týmto vyjadrujem vďaku ministrovi Jánovi Počiatkovi a jeho tímu, ktorí intenzívne pracovali na tom, aby sa podarilo prostriedky na nákup nových vozidiel vyčerpať. Zároveň musím poďakovať aj zamestnancom Dopravného podniku Bratislava. Tí vyvinuli maximálne úsilie, aby úspešne zrealizovali tri náročné verejné obstarávania, vďaka ktorým cestujúca verejnosť výrazne pocíti v pozitívnom slova zmysle kvalitu cestovania MHD,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ľubomír Belfi.
Kvalitu nových vozidiel ocenila aj generálna riaditeľka sekcie Operačného programu Doprava Denisa Žiláková: „Do konca budúceho roka budeme mať v Bratislave najmenej 80 nových trolejbusov a podľa všetkého ich bude ešte viac, pretože sme využili opciu na nákup ďalších 40 vozidiel ešte v tomto programovom období eurofondov. Bratislavčania sa však môžu tešiť aj na 30 nových moderných električiek. Projekt na ich obstaranie je tesne pred schválením na Európskej komisii.“