Vstupenka na Slovan aj ako lístok na MHD - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Tlačové správy

Vstupenka na Slovan aj ako lístok na MHD

Hokejový klub HC SLOVAN Bratislava, Dopravný podnik Bratislava a.s. a Hlavné mesto SR Bratislava sa dohodli, že vstupenka na hokej bude v dňoch, keď sa konajú domáce zápasy v KHL, slúžiť aj ako platný cestovný lístok na mestskú hromadnú dopravu.

Držitelia vstupenky ju budú môcť využiť ako cestovný lístok dve hodiny pred začiatkom domácich zápasov HC SLOVAN, to znamená v pracovné dni od 17:00 a počas víkendov od 15:00. Platnosť tohto cestovného lístka vyprší posledným denným spojom.

Táto dohoda platí predbežne na všetky domáce zápasy HC SLOVAN v Kontinentálnej hokejovej lige do konca sezóny 2013/2014 a nadväzuje na podobný systém, aký už platil v Bratislave v rokoch 2009-2011.

HC SLOVAN oceňuje ústretovosť manažmentu DPB, ako aj zástupcov samosprávy hlavneho mesta, že napriek zložitej finančnej situácii boli ochotní o tejto aktivite uvažovať. HC SLOVAN preto bude na krytie nákladov spojených s touto aktivitou Dopravnému podniku prispievať formou pravidelných mesačných príspevkov z príjmu zo vstupného.

Nárok na bezplatné cestovanie nevzniká fanúšikom Slovana v prípade, že nemajú pri sebe platnú vstupenku na domáci hokejový zápas. Okrem ju nemôžu použiť na cestovanie mimo dohodnutého termínu. Vstupenka neplatí ako cestovný lístok na nočné spoje a ani na spoje, ktorých konečná zastávka sa nenachádza na území Slovenskej republiky.

“SLOVNAFT Arena je typickou mestskou arénou v širšom centre Bratislavy, ktorá je výborne dostupná prostriedkami MHD,” povedal generálny manažér HC SLOVAN Bratislava Maroš Krajči. “Verím, že toto opatrenie využije veľa našich priaznivcov, logistika pred arénou bude prehľadnejšia a zároveň sa bude ľahšie dýchať aj obyvateľom locality Tehelného poľa.”

Podľa rýchleho prieskumu, ktorý klub urobil v spolupráci s agentúrou SITA na jeseň minulého roku, by MHD ako spôsob dopravy na hokej využilo približne 40 percent všetkých návštevníkov zápasov Slovana v KHL.

Električkou sa k SLOVNAFT Arene dá dostať linkami č. 2 a 4 (zastávka Odbojárov, odtiaľ cca 5 min. pešo). Autobusy č. 39, 53, 61, 63, 74 a 78 zastavujú priamo pred arénou na Trnavskej ceste, podobne ako trolejbusy č. 204, 205 a 212. Ďalšie spojenie predstavujú zastávky na Bajkalskej ulici a Trnavskom Mýte, odkiaľ je to pešo k aréne okolo 400-600 m. Priame spojenie arény s hlavnou železničnou stanicou zabezpečujú spoje č. 61 a 204 (cca 6-7 minút).

“Týmto opatrením chceme zároveň pomôcť riešiť problém zvýšenej záťaže bezprostredného okolia zimného štadióna automobilovou dopravou. Idea kumulovaného lístka, teda vstupenky na podujatie s dopravou prostredníctvom MHD je progresívnym produktom pre Bratislavčanov i návštevníkov mesta,” vyjadril sa generálny riaditeľ DPB a.s. Ľubomír Belfi.