Unikátne historické vozidlá na Dni otvorených dverí DPB - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Tlačové správy

Unikátne historické vozidlá na Dni otvorených dverí DPB

Dopravný podnik Bratislava v sobotu dňa 24. septembra otvorí svoje brány všetkým fanúšikom verejnej dopravy. V areáli Jurajov dvor čaká návštevníkov už od 10. hodiny bohatý program. Okrem sprievodných kultúrnych akcií je pripravená aj unikátna prehliadka historických a moderných vozidiel.
 
Tento ročník je výnimočný aj tým, že priaznivci vozidiel MHD oslavujú 10. výročie založenia Klubu historických autobusov, v rámci ktorého má klub v týchto dňoch Bratislave zraz. Dopravný podnik Bratislava preto oslovil jeho zástupcov, aby prezentovali historické vozidlá aj na Dni otvorených dverí.
 
Návštevníci v areáli Jurajov dvor okrem iného uvidia autobus Škoda 706 RTO Lux, ktorý vyhral dizajn storočia, ale aj jeho mestskú verziu. Pristavená bude aj Karosa ŠL 11, ktorá sa v 60-tych a 70-tych rokoch používala aj v Dopravnom podniku v prímestskej doprave na krátke vzdialenosti do Záhorskej Bystrice a Čunova. Jedným z lákadiel bude nepochybne Karosa ŠD 11 Europabus. Ide o špeciálny autobus, ktorý sa vyrábal od roku 1968 a bol určený na jazdy do západoeurópskych krajín. Cestujúci sa na ňom mohli voziť do Paríža či Bruselu. Bol výnimočný tým, že mal anglickú nápravu Leyland a bol schopný dosiahnuť rýchlosť až 140 kilometrov za hodinu.