Summer Bus v lete v uliciach Bratislavy - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Tlačové správy

Summer Bus v lete v uliciach Bratislavy

Dopravný podnik Bratislava počas letnej sezóny ponúka zahraničným turistom, ale aj domácim možnosť okružných jázd Bratislavou Cabrio Busom. Vyhliadková trasa povedie od Novej budovy SND cez nábrežie, do centra, k Hradu, Slavínu a späť.

Autobus, ktorý zrekonštruovali dielenskí pracovníci DPB na Cabrio verziu, bude od 23. júna 2012 premávať v uliciach hlavného mesta. Originálny historický autobus dostal aj nový názov - Summer Bus a v mesiacoch júl a august sa ním po Bratislave môžete odviezť každý víkend a cez sviatky v čase od 12:00 do 18:00 v hodinových intervaloch. Počas hodinovej okružnej jazdy si záujemcovia môžu prezrieť najvýznamnejšie pamätihodnosti mesta.
Nástupište vyhliadkového vozidla je pri novej budove SND, Summer Bus pokračuje cez Vajanského nábrežie na Most SNP, Hodžovo námestie, Hrad a Slavín. Na Slavíne bude mať 5-minútovú prestávku a následne sa vráti rovnakou trasou späť. Turisti si budú môcť odfotografovať aj panorámu mesta pri Hrade, kde cestou späť Summer Bus odparkuje na 15-minút. Okružnú jazdu ukončí opäť pri Novej budove SND.
Cabrio bude mať okrem nástupnej zastávky aj niekoľko ďalších v centre mesta: cestujúci si môžu pristúpiť na zastávkach Most SNP, Zochova, Hrad, Slavín, prípadne smerom späť môžu vystúpiť na Hodžovom námestí alebo zastávke Most SNP, odkiaľ sa môžu presunúť do historického centra Bratislavy.
Záujemcovia o okružné jazdy si môžu cestovný lístok zakúpiť priamo vo vozidle u vodiča. Cena cestovného pre dospelých je 10€, pre deti od 5-15 rokov 5€ a deti do 5 rokov majú cestovné zadarmo.
Okružná jazda sa uskutoční pri minimálnom počte 10 cestujúcich. V prípade nepriaznivého počasia Cabrio Bus nebude premávať.