Nová električka na MDD ožila detským smiechom - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Tlačové správy

Nová električka na MDD ožila detským smiechom

Dopravný podnik Bratislava zorganizoval v rámci Dňa detí okružné jazdy novou obojsmernou električkou. Taktiež mohli počas celého dňa cestovať deti do 15 rokov bezplatne vo všetkých ôsmich vypravených električkách.
Najmenší sa tešili z darčekov, ktoré dostali od klauna. Za neho sa prezliekol náš vodič DPB, a.s. Pavel Durec, ktorý to s deťmi jednoducho vie, veď bol to práve on, ktorý zabával deti vo Vianočnej historickej električke prezlečený za Mikuláša. Tentoraz však ratolesti obdivovali najmä nový moderný interiér električky, niektorí si dokonca vyskúšali aj kabínu vodiča a boli nadšení z pohodlného sedadla a rôznych funkcií.
Už o 12:30 hod. nastúpili na zastávke Blumentál žiaci Základnej školy na Vazovovej ulici. Boli medzi nimi prváčikovia a druháčikovia a spolu ich bolo vyše 40. Električka si to namierila na Námestie Ľ. Štúra, kde sa zhromaždili ďalšie ratolesti. Naša uniformovaná sprievodkyňa Alžbeta Marmulová ich vítala s úsmevom a deťom porozdávala originálne cestovné lístky vyrobené špeciálne pre túto príležitosť. Nová električka plná detí, no aj dospelých sa vydala na okružnú jazdu. Vo vozidle bolo plno smiechu, rozžiarené detské oči sa tešili nielen z darčekov, ale aj klauna, ktorý ich počas jazdy bavil rôznymi vtipmi a hádankami. Električka stála na každej jednej zastávke, kde nastupovali ďalšie deti.
Okružnú jazdu novými električkami zadarmo využili desiatky detí, dokonca sa im jazda tak zapáčila, že využili aj možnosť odchytiť si nové vozidlá v premávke. Od dnešného totiž dňa jazdí v bratislavských uliciach už 8 nových električiek nasadených na linky č. 3/8 a č. 4.

Trasa okružnej jazdy novou električkou:
Nám. Ľ. Štúra - Most SNP - Nábr. arm. gen. L. Svobodu - Tunel - Obchodná ulica - Radlinského - Vazovova - Špitálska - Nám. SNP - Tunel - Nábr. arm. gen. L. Svobodu - Most SNP - Jesenského
Každý týždeň pribudne do vozidlového parku Dopravného podniku Bratislava ďalšia nová električka od výrobcu, postupne budú nasadzované do premávky. Do konca roka ich bude už 45 a v roku 2016 bude dokopy 60. Veríme, že nielen tieto, ale aj ostatné vozidlá, nové trolejbusy a autobusy skvalitnia cestovanie mestskou hromadnou dopravou.
V rámci Dňa detí DPB, a.s. poteší aj detičky z Fakultnej nemocnice na Kramároch, ktorým venuje tak ako aj minulý rok darčekové predmety.