Napadnutie pracovníka prepravnej kontroly a člena SBS - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Tlačové správy

Napadnutie pracovníka prepravnej kontroly a člena SBS

Revízori a pracovníci SBS sa denne stretávajú s agresivitou a fyzickými útokmi zo strany čiernych pasažierov. Dnes v doobedňajších hodinách sa stal mimoriadne nebezpečný incident, počas ktorého sa cestujúci vyhrážal zbraňou. Incident sa odohral mimo prostriedku MHD, takže cestujúci, našťastie, neboli ohrození. DPB takúto neprimerane agresívnu reakciu odsudzuje a zároveň vyjadruje znepokojenie nad rastúcim násilím, ktoré sa týka aj verejnej dopravy
 

V čase cca 09:50 hod. nastúpil do autobusu linky č. 96 pracovník prepravnej kontroly v sprievode pracovníka SBS. Revízor sa prihlásil u vodiča autobusu a pristúpil ku kontrole tarifnej vybavenosti cestujúcich. Pred zastávkou „Stará Ivánska“ kontroloval cestujúceho, ktorý nemal u seba platný cestovný lístok. Keďže čierny pasažier nemal pri sebe finančnú hotovosť na úhradu pokuty a ani preukaz totožnosti, revízor mu oznámil, že bude musieť zotrvať v autobuse až po konečnú zastávku, kde bude privolaná policajná hliadka.
 

Po zastavení autobusu na zastávke „Avion Shopping Park“ a otvorení dverí chcel cestujúci opustiť vozidlo, v čom mu chcel zabrániť pracovník SBS. Cestujúci ho fyzicky napadol a podarilo sa mu opustiť vozidlo. V priestore zastávky chcel pracovník SBS zadržať čierneho pasažiera, ktorý ale pracovníka SBS opätovne fyzicky napadol a snažil sa utiecť, pričom pracovníkovi SBS roztrhal nohavice a znečistil tričko. Revízor chcel pomôcť pri zadržaní cestujúceho, ale cestujúci mu poranil ľavú ruku a vytrhol mu z nej doklady a peniaze, ktoré následne spadli na chodník, kde sa rozsypali. Cestujúcemu sa podarilo vymaniť zo zovretia pracovníka SBS, zo zeme stihol vziať 100,-€ z finančnej hotovosti revízora a dal sa na útek. Pracovník SBS cestujúceho prenasledoval. Keď to utekajúci cestujúci zbadal, vytiahol strelnú zbraň a namieril ju proti pracovníkovi SBS. Pod hrozbou použitia zbrane prestal pracovník SBS cestujúceho prenasledovať. Privolanej policajnej hliadke sa podarilo čierneho pasažiera zadržať a následne previesť na OO PZ Trnávka. Revízor aj pracovník SBS vypovedali a na cestujúceho podali trestné oznámenie.