Historické vozidlá počas podujatia Bratislava pre všetkých - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Tlačové správy

Historické vozidlá počas podujatia Bratislava pre všetkých

V rámci víkendového podujatia BRATISLAVA PRE VŠETKÝCH si prídu na svoje aj milovníci histórie dopravy. Dňa 21. a 22. apríla budú v čase od 10:00 do 18:00 jazdiť mestom aj unikátne historické vozidlá.
 

Historické električky označené ako H1 budú premávať okružnou trasou po Nám. Ľ. Štúra, Šafárikovo nám., Nám. SNP,. Obchodná, Vazovova, Špitálska, Nám. Ľ. Štúra.
Historické trolejbusy Škoda 9 Tr označené ako H17 budú premávať po trase Búdková, Mudroňova, Palisády, Hodžovo nám., Kollárovo nám., Ul. 29. augusta, Autobusová stanica a späť.
Historickými autobusmi značky Škoda 706 RTO a Karosa ŠM 11 označenými ako H30 bude možné odviezť sa od Novej budovy SND k Vojenskej nemocnici. Autobusy budú jazdiť cez Vajanského nábrežie, ZOO, Mlynskú dolinu, Patrónku po Vojenskú nemocnicu. Smerom späť sa trasa historických autobusov mení – od Vojenskej nemocnice, okolo ZOO na Vajanského nábreží odbočia doľava k historickej budove SND, kde môžu cestujúci využiť prestup na električky na zastávke Jesenského. Následne sa autobus vráti späť k Novej budove SND.

Cestovné poriadky historických liniek na sobotu a nedeľu 21. a 22. apríla 2012:

Historické električky H1
Historické trolejbusy H17
Historické autobusy H30