Deň otvorených dverí DPB - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Tlačové správy

Deň otvorených dverí DPB

Dopravný podnik Bratislava pozýva všetkých priaznivcov verejnej dopravy na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 22. septembra 2012 v priestoroch vozovne Jurajov dvor na Trnávke. Návštevníci sa môžu tešiť na zaujímavý program, ktorý sa začne už v doobedňajších hodinách o 10:00.

Už tradične ponúka bratislavský dopravca počas Dňa otvorených dverí obsiahlu prehliadku svojho vozoparku. Na svoje si prídu nielen nadšenci histórie, ale aj všetci fanúšikovia vozidiel hromadnej dopravy. Pre návštevníkov bude v prípade záujmu pripravený výklad ku všetkých vystaveným vozidlám a samozrejme na zvedavé otázky budú pohotovo odpovedať zamestnanci DPB.
Nebude chýbať jazda zručnosti vodičov autobusov MHD, prehliadka špeciálneho vozidla ťažkého odťahu spojená s ukážkou , či jazda Cabrio busom po areáli vozovne. Tú spestrí medzizastávka na plničke CNG, kde si návštevníci Dňa otvorených dverí budú môcť pozrieť plnenie vozidla stlačeným zemným plynom. Dopravca pri otvorení svojich brán nezabúda ani na tých najmenších, pre ktorých budú pripravené viaceré atrakcie. Detičky príde pobaviť aj šašo Maroš, tiež si môžu spolu s mladými Slovanistami zaskákať na nafukovacom hrade a v neposlednom rade si spolu s rodičmi prípadne aj vyzdvihnúť nejakú atraktívnu tombolovú cenu.

O spríjemnenie atmosféry sa postarajú viaceré hudobné vystúpenia, ktoré odštartuje superstárista Jakub Petraník, po ňom bude nasledovať vystúpenie Vaša Púčika s country pesničkami a swingom. Nitrianski rockeri z kapely Gladiator o 14:00 uzavrú tohtoročný Deň otvorených dverí DPB hodinovým vystúpením. Celý program bude slovne sprevádzať populárny moderátor Gregor Mareš.

Deň otvorených dverí sa uskutoční v rámci Európskeho týždňa mobility, ktorý organizuje Magistrát hlavného mesta Bratislava. Mesto plánuje vyhradiť osobitné pruhy pre MHD, v hlavnom meste otvoria aj nové cyklotrasy a uskutočnia sa aj ďalšie sprievodné podujatia. Cieľom je podporiť verejnú dopravu a kým minulý rok jazdili zadarmo len držitelia Bratislavskej mestskej karty, tento rok sa namiesto cestovného lístka budú preukazovať „cestovným“ najmä vodiči, a to vodičským preukazom. MHD bude pre nich zadarmo od 16. do 22. septembra do polnoci s výnimkou nočných spojov.