Deň otvorených dverí DPB - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Tlačové správy

Deň otvorených dverí DPB

Dopravný podnik Bratislava, a. s. organizuje aj tento rok Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční už tradične v priestoroch vozovne Jurajov Dvor na Trnávke. Podujatie, počas ktorého otvára Dopravný podnik Bratislava brány pre verejnosť sa bude konať 21. septembra od 10:00 do 15:00.
Bratislavský dopravca preto pozýva všetkých priaznivcov verejnej dopravy, historických a súčasných vozidiel na deň plný zaujímavých ukážok verejnej dopravy, ale aj zábavy. Návštevníci budú mať možnosť prezrieť si nielen vozopark bratislavského dopravcu, ale budú si môcť vypočuť aj fundovaný výklad ku všetkým vystaveným vozidlám. Na zvedavé otázky budú pohotovo odpovedať zamestnanci DPB. Na svoje si prídu určite aj nadšenci histórie, pretože vystavené budú všetky historické unikáty – autobusy, električky ako aj trolejbusy. Pri príležitosti Dňa otvorených dverí Dopravného podniku Bratislava naši zamestnanci zrekonštruovali aj ďalší historický unikát, ktorý nepochybne osloví najmä fanúšikov verejnej dopravy. Rovnako ako počas minulých ročníkov nebude chýbať ani tento rok špeciálne vozidlo ťažkého odťahu spojené s ukážkou či jazdy štýlovým Cabrio Busom a obľúbeným Prešporáčikom po areáli vozovne.
Na najmenších bude čakať množstvo zábavy či už v detskom kútiku Mladého Slovanistu, na nafukovacom hrade alebo pri rozmanitých športových aktivitách. Aj tento rok sa návštevníci depa môžu tešiť na tombolu, pri ktorej budú mať fanúšikovia možnosť vyhrať atraktívne vecné ceny. Hlavnou cenou tohto roku bude špičkový mobilný telefón Samsung Galaxy S4 mini black.
Sprievodný kultúrny program, ktorý spestrí jedinečnú prehliadku vozoparku bude pripravený už od 10:00 a odštartuje ho rocková kapela Atmosferik. Nasledovať bude vokálna skupina SKLO, ktorú vystriedajú opäť mladí rockeri Robo Patejdl Band. Pestrú dramaturgiu oživí autentický folklór Kuštárovcov, ktorí v sprievode cimbalovky zaspievajú rôznorodú zmes ľudových piesní. Skvelým záverom bude vystúpenie Zuzany Smatanovej, ktorá odspieva svoje najväčšie hity. Dopravca pri otvorení svojich brán nezabúda ani na tých najmenších, pre ktorých budú pripravené viaceré zaujímavé atrakcie. Akciu bude moderovať Richard Vrablec.
Deň otvorených dverí Dopravného podniku Bratislava sa koná každoročne v rámci Európskeho týždňa mobility, ktorý organizuje Magistrát hlavného mesta Bratislava. Cieľom celého podujatia je podporiť verejnú dopravu a Magistrát si vždy pripraví pre obyvateľov ako aj návštevníkov hlavného mesta SR viaceré sprievodné aktivity. Jednou z najzaujímavejších pre cestujúcu verejnosť bude nepochybne cestovanie MHD na platné vodičské preukazy vydané v členských štátoch EU. Táto sprievodná akcia s cieľom zatraktívniť MHD sa bude konať v čase Európskeho týždňa mobility od pondelka 16. septembra 2013 do nedele 22. septembra 2013, pričom výnimka neplatí na nočné spoje.
Dopravný podnik Bratislava ďakuje všetkým partnerom za finančnú podporu, vďaka ktorej mohol aj tento rok zorganizovať Deň otvorených dverí DPB.