Vstupenka na zápasy bratislavského Slovana platí aj ako cestovný lístok v MHD - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Správy z magistrátu

Vstupenka na zápasy bratislavského Slovana platí aj ako cestovný lístok v MHD

Vstupenka na hokejový zápas bratislavského Slovana na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu bude v nadchádzajúcom ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy slúžiť aj ako cestovný lístok na mestskú hromadnú dopravu. Fanúšikovia tak budú môcť využiť vstupenku ako jednorazový cestovný lístok v deň zápasu, a dve hodiny pred jeho oficiálnym začiatkom zápasu. Počas pracovných dní sa bratislavské zápasy začínajú o 19.00 hod., teda cestovanie v MHD bude možné od 17.00 hod., počas víkendových zápasov sa táto možnosť posúva o dve hodiny dopredu (začiatok zápasu 17.00 hod., cestovanie v MHD od 15.00 hod.). Možnosť cestovať na hokejovú vstupenku sa končí posledným denným spojom.

Slovenská metropola chce týmto krokom podporiť atraktivitu cestovania v bratislavskej verejnej doprave. Zároveň by tento projekt mohol pomôcť odľahčiť dopravu okolo mestskej haly, mala by sa zlepšiť tiež situácia s parkovaním pre ľudí bývajúcich okolo zrekonštruovaného štadióna, v lokalite Tehelné pole. Spájanie vstupenky na hokejový zápas s cestovným lístkom je moderným trendom, ktorý zavádzajú do praktického života viaceré európske samosprávy. Náklady spojené s projektom podpory cestovania slovanistických fanúšikov bude refundovať hokejový klub z príjmu zo vstupného.

Mesto investovalo takmer 100 miliónov eur do rekonštrukcie štadióna O. Nepelu, jeho okolia, ktorý je jednou z najreprezentatívnejších multifunkčných hál nielen na Slovensku. Vďaka tomu, sa jeho brány otvárajú milovníkom športu i fanúšikom svetoznámych hudobných kapiel, spevákov. Organizácia podujatí, ktoré si vychutnáva viac ako 10-tisícové publikum, prináša so sebou výrazný nápor na dopravu, bezpečnosť. Samospráva preto spoločne s organizátormi podujatí žiada návštevníkov štadióna, aby vo väčšej miere využívali prostriedky hromadnej dopravy. Tí, ktorí prichádzajú na akcie autami môžu využívali existujúce parkoviská, pričom v okruhu jedného kilometra od štadióna majú vodiči k dispozícii viac ako 3-tisíc parkovacích miest. Cena za hodinové parkovanie sa pohybuje na úrovni 1 eura.