Počet držiteľov mestskej karty sa za prvých 18 mesiacov rozrástol na takmer 41-tisíc - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Správy z magistrátu

Počet držiteľov mestskej karty sa za prvých 18 mesiacov rozrástol na takmer 41-tisíc

Počet držiteľov mestskej karty sa za prvých 18 mesiacov od spustenia projektu rozrástol na takmer 41-tisíc (40.953 vydaných kariet), a to aj vďaka pristúpeniu nového partnera, Slovenskej sporiteľne. Sporiteľňa je od polovice júna tohto roku šiestou bankovou inštitúciou, ktorá svojim klientom s trvalým pobytom v slovenskej metropole vydáva mestské karty. Dnes patrí Bratislavská karta medzi jeden z najúspešnejších inovatívnych projektov v rámci Európy z hľadiska prepojenia verejnej správy s bankovým sektorom a samotnými občanmi. Výnimočný samosprávny projekt poskytuje držiteľom karty zľavy v mestských organizáciách, a taktiež u privátnych partneroch. Viac informácií o možných zľavách, benefitoch a pravidlách získania Bratislavskej mestskej karty nájdete na www.karta.bratislava.sk.

Karta ponúka okrem iného 10% zľavu na predplatnom cestovnom lístku v bratislavskej hromadnej doprave. Od spustenia projektu v januári 2011 bolo na dopravnú funkcionalitu aktivovaných celkom 21.004 kariet a následne cestujúci zakúpili viac ako 75-tisíc zľavnených lístkov pre cestovanie v bratislavskej MHD. Držitelia mestskej karty si môžu zároveň uplatniť 20% zľavu zo vstupného do športových, spoločenských a kultúrnych zariadení v správe hlavného mesta SR. Bratislavčania počas letných mesiacov najčastejšie využívajú zľavy na vstup do zoologickej záhrady, pri návšteve pobočiek mestskej galérie, múzea či na kúpaliská. Zľavu na úrovni 10% môžu po prvýkrát počas celého tohtoročného leta čerpať aj návštevníci mestskej pláže (Mágio pláž) na Tyršovom nábreží pri platbách za občerstvenie i jedlo.

Projekt bratislavskej karty môžu využívať obyvatelia, ktorí sú v slovenskej metropole prihlásení na trvalý pobyt. Karta okrem zľavy pri zakúpení predplatného cestovného lístka, alebo vstupenky do mestských zariadení, ponúka taktiež špeciálne zľavy (5 – 30%) pri nákupe tovarov, služieb v 81 partnerských obchodoch, prevádzkach (napr. kvetinárstvo, kaderníctvo, autoservis, reštaurácie, kaviarne). Bratislavskú mestskú kartu môže držiteľ využívať nielen pri domácom, zahraničnom platobnom styku, ale i ako električenku, knižný preukaz či elektronickú vstupenku. Banky dnes vydávajú tiež kartu, ktorá používa bezkontaktnú technológiu PayPass, a vďaka nej pri platbe nie je potrebné kartu vkladať do terminálu ani zadávať PIN.