Počet držiteľov Bratislavskej mestskej karty sa už rozrástol na 50-tisíc - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Správy z magistrátu

Počet držiteľov Bratislavskej mestskej karty sa už rozrástol na 50-tisíc

Počet držiteľov Bratislavskej mestskej karty sa za dva a pol roka od spustenia projektu rozrástol na 50-tisíc (50.013). Mestskú kartu môže dnes získať každý, kto je prihlásený v slovenskej metropole na trvalý pobyt a aktívne ju vydáva šesť partnerských bánk. Bratislavská karta je jeden z najúspešnejších inovatívnych projektov v rámci Európy z hľadiska prepojenia verejnej správy s bankovým sektorom a samotnými občanmi. Projekt poskytuje totiž držiteľom karty viaceré zľavy, benefity v mestských organizáciách, a taktiež u privátnych partnerov. Zároveň inovatívnym spôsobom pomáha rozvíjať samosprávne služby, a to bez mimoriadnych nárokov na verejný rozpočet. Výnimočnosť bratislavského projektu ocenili aj odborníci na finančný trh a mestská karta získala v tomto roku prestížne európske ocenenie „PayBefore Awards 2013“.

Počas letných mesiacov využívajú Bratislavčania kartu najčastejšie na zľavnený vstup (20%) do zoologickej záhrady a na kúpaliská. Zľavu na úrovni 10% môžu po druhýkrát počas letných mesiacov čerpať aj návštevníci mestskej pláže na Tyršovom nábreží pri platbách za občerstvenie i jedlo. Zo strany držiteľov karty je stále najväčší záujem o využitie 10% zľavy pri kúpe predplatného cestovného lístku v bratislavskej hromadnej doprave. Od spustenia projektu v januári 2011 bolo na dopravnú funkcionalitu aktivovaných bezmála 30-tisíc kariet a následne si cestujúci doposiaľ zakúpili viac ako 170-tisíc zľavnených lístkov na cestovanie v MHD. V roku 2013 sa o 1/3 zvýšil aj počet zrealizovaných transakcií v prevádzkach, zariadeniach mestskej galérie a múzea.

Bratislavská karta okrem zľavy pri zakúpení predplatného cestovného lístka, alebo vstupenky do mestských zariadení, ponúka taktiež špeciálne zľavy (5 – 30%) pri nákupe tovarov, služieb v partnerských obchodoch, prevádzkach (napr. kvetinárstvo, kaderníctvo, autoservis, reštaurácie, kaviarne). Bratislavskú mestskú kartu môže držiteľ využívať nielen pri domácom, zahraničnom platobnom styku, ale i ako električenku, knižný preukaz či elektronickú vstupenku. Banky dnes vydávajú tiež kartu, ktorá používa bezkontaktnú technológiu PayPass, a vďaka nej pri platbe nie je potrebné kartu vkladať do terminálu, ani zadávať PIN. Viac informácií o možných zľavách, benefitoch a tiež pravidlách získania mestskej karty nájdete na oficiálnej internetovej stránke mesta, časť www.karta.bratislava.sk.