Počas víkendu vyvrcholí tohtoročný týždeň mobility dňom bez áut a otvorením mosta - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Správy z magistrátu

Počas víkendu vyvrcholí tohtoročný týždeň mobility dňom bez áut a otvorením mosta

Počas nadchádzajúceho víkendu vyvrcholí v slovenskej metropole Európsky týždeň mobility Dňom bez áut, Otvorenými dverami v dopravnom podniku a oficiálnym otvorením cyklistického mosta spájajúceho Bratislavu s rakúskou obcou Schlosshof. Deň bez áut bude v sobotu (22. september) a jeho súčasťou bude tanečná In line jazda ulicami mesta. Stretnutie korčuliarov, cyklistov i kolobežkárov bude na Námestí SNP od 18.00 h. a približne o 19.00 h. roztancujú účastníci akcie Námestie Ľ. Štúra – BIL Dance. Počas jazdy bude obmedzená automobilová oprava nielen na viacerých cestách v centre mesta (napr. Dostojevského rad, Eisteinova ul., Staromestská ul., Legionárska ul. Krížna ul.), ale tiež na Moste SNP a Apollo.

Sobotňajšie dopoludnie bude v znamení slávnostného otvorenia cyklistického mosta Devínska Nová Ves – Schlosshof, ktorý sa začne o 10.00 h. na Čestnom dvore zámku nachádzajúcom sa v hraničnej obci Schlosshof. Na podujatí sa okrem bratislavského primátora Milana Ftáčnika, predsedu samosprávneho kraja Pavla Freša, veľvyslancov oboch krajín zúčastní minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák, jeho rakúsky kolega Michael Spindelegger, predseda vlády Dolného Rakúska Erwin Pröll či komisár EÚ Johannes Hahn. Symbolický prvý prechod cyklistov i chodcov mostom je naplánovaný na 12.20 h. a na slovenskej strane bude pokračovať kultúrnym podujatím Piknig&Bike.

Tohtoročný Európsky týždeň mobility uzatvoria dve podujatia v réžii samosprávy a bratislavského dopravného podniku. V sobotu sa o 10.00 h. otvoria brány podnikovej vozovne v Jurajovom dvore a do 15.00 h. si budú môcť rodičia s deťmi, Bratislavčania pozrieť výstavu historických vozidiel, vyskúšať jazdu zručností, alebo byť súčasťou kultúrneho programu, v ktorom nebude chýbať vystúpenie skupiny Gladiator. Týždeň mobility sa skončí v nedeľu (23. september) o polnoci tým, že prestane platiť možnosť cestovania v prostriedkoch mestskej hromadnej doprave bez lístka, len na vodičský preukaz. Počas budúceho týždňa však bude bratislavský magistrát naďalej testovať a monitorovať BUS pruh z Petržalky cez Most SNP, Hodžovo námestie a Štefánikovu ulicu.