Národný beh Devín – Bratislava zaznamenal rekordnú účasť bežcov - Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Zo zastávky
Do zastávky

Linka

Správy z magistrátu

Národný beh Devín – Bratislava zaznamenal rekordnú účasť bežcov

Víkendové najstaršie bežecké podujatie na Slovensku Národný beh Devín - Bratislava absolvovalo 5 259 bežcov. Takmer 12-kilometrovú trasu prekonalo viacero osobností, medzi nimi aj primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. "Chcel som zabehnúť pod jednu hodinu a podarilo sa mi to," povedal primátor, ktorý na tomto podujatí bežal prvýkrát. Jeho čas bol 58:30 minúty.

Víťazom jubilejného 65. ročníka Národného behu sa stal Maďar Albert Minczér s časom 35:42 min., najrýchlejšou ženou bola už piaty raz v kariére Katarína Berešová (24) z Košíc. Dobehla s časom horším o päť minút oproti víťazovi v mužskej kategórii. "Od začiatku som si kontrolovala pozíciu na čele. Vôbec som sa netrápila a bežalo sa mi ľahko. Tieto preteky mám veľmi rada pre ich jedinečnú a úžasnú atmosféru," neskrývala radosť atlétka, ktorá sa uchádza o účasť v maratóne na olympijských hrách v Londýne.

Národný beh Devín - Bratislava je najstaršie slovenské atletické podujatie. Prvý raz sa uskutočnilo už v roku 1921. Na tohtoročnom behu sa zaregistrovalo 6 490 bežcov, na trať sa postavilo len 5 272 atlétov, do cieľa nedobehli trinásti. Ide o nový absolútny účastnícky rekord podujatia, doterajšie maximum z minulého roka bolo 4455 bežcov na štarte a 4102 v cieli.