Metropola sa nadýchne predvianočnou atmosférou, otvoria sa brány Vianočných trhov - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Správy z magistrátu

Metropola sa nadýchne predvianočnou atmosférou, otvoria sa brány Vianočných trhov

Slovenská metropola sa zajtra poobede (piatok, 23. november) nadýchne tohtoročnou predvianočnou atmosférou, otvoria sa brány tradičných Vianočných trhov na bratislavskom Hlavnom námestí. Samospráva spoločne s partnermi spúšťa projekt Predvianočná Bratislava – Vianoce v meste 2012, ktorý ponúkne obyvateľom mesta i jeho návštevníkom viac ako 24 celospoločenských, kultúrnych, hudobných podujatí. Komplexný program výnimočného projektu nájdete na oficiálnej stránke mesta www.bratislava.sk, ale aj na tematickej doméne zriadenej samosprávou pre účel interaktívnej komunikácie magistrátu s návštevníkmi Vianočných trhov, predvianočných podujatí, ale aj medzi samotnými návštevníkmi – www.vianocnetrhy.sk.

Projekt Predvianočná Bratislava bude oficiálne spustený o 16.30 hod. na Hlavnom námestí netradičným, ekologickým rozsvietením vianočného stromčeka a otváracím koncertom hudobného festivalu, ktorý potrvá do 23. decembra. Do pedálov stacionárnych bicyklov budú šliapať olympionici bratia Hochschornerovci, triatlonista Richard Varga či herečka Jana Hubinská. Na slávnostnom otvorení Vianoc v meste, trhov sa tiež zúčastní primátor Milan Ftáčnik, starostka Starého Mesta Tatiana Rosová, zástupcovia partnerov – spoločnosti Siemens, Západoslovenskej energetiky a združenia Orbis Institute.

Súčasťou série humanitných, charitatívnych podujatí je napríklad Vianočný bazár (25. 11. – Stará tržnica), koncert Mira Žbirku (5. 12. – Zimný štadión Ondreja Nepelu), tradičná Vianočná kvapka krvi (7. 12. – Primaciálny palác), detské vianočné dielne (7. – 9 .12. – Primaciálny palác) či Adventný benefičný koncert (17. 12. – Katedrála Sv. Martina).