Iniciatíva Bratislava proti čiernym skládkam bude počas víkendu upratovať stanicu metra - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Správy z magistrátu

Iniciatíva Bratislava proti čiernym skládkam bude počas víkendu upratovať stanicu metra

Odstraňovanie čiernych skládok, čistenie frekventovaných verejných priestranstiev, zapájanie obyvateľov slovenskej metropoly do zelených, ekologických projektov. To je nosný cieľ dobrovoľníckej iniciatívy bratislavskej samosprávy a občianskeho, neformálneho združenia Zelená hliadka. Najbližší „boj“ proti nelegálnej skládke bude nadchádzajúcu nedeľu (27. máj) v priestoroch nedostavaného petržalského depa metra. Pre dobrovoľníkov, ktorí prídu vyčistiť verejný priestor v najväčšej bratislavskej mestskej časti, je pripravená opekačka, hudobná party a pre zručnejších aj súťaž v kosení trávy.

Po ostatnej úspešnej akcii v lužných lesoch môžu Bratislavčania pomôcť zlikvidovať čiernu skládku aj v priestoroch nedostavaného petržalského metra. Zároveň sa vďaka dobrovoľníkom pripraví priestor pre akciu Depo party, ktorá je súčasťou tohtoročných Dní architektúry a dizajnu. Počas spoločenskej party sa budú vo vyčistenom industriálno-prírodnom priestore okrem iného premietať filmy o Petržalke. Stretnutie dobrovoľníkov bude v nedeľu (27. máj) o 14.00 hod. pred predajňou LIDL na Betliarskej ulici.

Viac informácií o zaujímavých, dobrovoľníckych aktivitách Zelenej hliadky je možné nájsť na www.facebook.com/zelenahliadka. Aktivity hliadky okrem bratislavského magistrátu podporuje aj mestská spoločnosť OLO (Odvoz a likvidácia odpadu a.s.)