Európsky týždeň mobility bol úspešný - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Správy z magistrátu

Európsky týždeň mobility bol úspešný

Mesto Bratislava vyhodnotilo aktivity počas Európskeho týždňa mobility (ETM), ktorý bol od 16. do 25. septembra ako úspešné. Chce pokračovať v zlepšovaní dopravy alternatívnymi formami, preferenciou MHD a ďalšími projektmi.

"Naše zapojenie do týždňa nebolo formálne. Mali sme so spoluorganizátormi šesť besied a viaceré podujatia, medzi nimi v tomto volebnom období otvorenie prvej cyklotrasy v meste na Košickej ulici," vyjadril sa primátor Milan Ftáčnik na tlačovej besede venovanej Európskemu týždňu mobility.
Mesto považuje za úspešné aj ďalšie aktivity - spoločnú jazdu 2000 cyklistov a korčuliarov, projekt Parking Day či bezplatné cestovanie MHD pre držiteľov Bratislavskej mestskej karty. Počas ETM si v Dopravnom podniku aktivovalo kartu 4000 občanov, kým dovtedy ju malo 10.000.
Naopak, neúspešný bol Deň bez áut. Podľa primátora je dlhodobou záležitosťou, aby majitelia áut uprednostnili verejnú dopravu pred individuálnou. K tomu budú smerovať ďalšie kroky mesta na zlepšenie dopravy - vytváranie samostatných pruhov pre autobusy a trolejbusy MHD či zrýchlenie električkovej dopravy na Račianskej radiále a inde.