Bratislavská mestská karta získala prestížne medzinárodné ocenenie - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Správy z magistrátu

Bratislavská mestská karta získala prestížne medzinárodné ocenenie

Európski odborníci na bankový, finančný trh udelili Bratislavskej mestskej karte prestížne ocenenie. Karta získala prvé miesto v súťaži predplatných finančných, platobných riešení „paybfore awards“.

Úspech projektu, ktorý realizuje samospráva hlavného mesta s bankovým sektorom, bol zvýraznený najvyšším umiestnením v kategórii najinovatívnejšie predplatné riešenie. Bratislavská karta tak patrí medzi najúspešnejšie inovatívne projekty v rámci Európy z hľadiska prepojenia verejnej správy s bankovým sektorom a samotnými občanmi. Podľa poroty, karta je prvou, otvorenou platobnou kartou, ktorá kombinuje viaceré služby, funkcie využívané jej držiteľom. Bratislavčan môže prostredníctvom jednej karty užívať nielen služby viazané na bežný bezhotovostný platobný styk, karta slúži aj ako zľavnený lístok do jednotlivých samosprávnych kultúrnych, športových zariadení, ako električenka, čitateľský preukaz či elektronická vstupenka.

Samospráva hlavného mesta SR v spolupráci s bankovými inštitúciami, spoločnosťou MasterCard a First Data spustila v januári roku 2011 projekt Bratislavskej mestskej karty. Bratislavská karta je výnimočný produkt nielen z hľadiska slovenskej samosprávy, ale ide o pilotný projekt aj na medzinárodnej úrovni. Počet držiteľov karty sa dnes pohybuje na úrovni 50-tisíc. Karta ponúka okrem iného 10% zľavu na predplatnom cestovnom lístku v bratislavskej hromadnej doprave. Od spustenia projektu bolo na dopravnú funkcionalitu aktivovaných celkom 23-tisíc kariet a cestujúci si zakúpili viac ako 90-tisíc zľavnených lístkov pre cestovanie v MHD. Bratislavčania počas letných mesiacov najčastejšie využívajú 20% zľavu na vstup do zoologickej záhrady, pri návšteve pobočiek mestskej galérie, múzea či na kúpaliská. Projekt mestskej karty môžu využívať obyvatelia, ktorí sú v Bratislave prihlásení na trvalý pobyt.