Rekonštrukcia TAM BUS-u v dielňach DPB - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Rekonštrukcia TAM BUS-u v dielňach DPB

18. 11. 2011

Autobus, ktorý pochádza od slovinského výrobcu, sme v 90. rokoch dôverne poznali z bratislavských ulíc, ale i z iných slovenských miest. Tieto vozidlá boli špecifické tým, že mali žlté drevené sedadlá. Jeden z nich je v súčasnosti v rukách odborníkov na rekonštrukciu vo vozovni bratislavského dopravcu.

Ide o TAM BUS 272M, ktorý začal premávať v roku 1994 a cestujúci ho využívali až do januára 2010.
Pracovníci v dielňach sa pri rekonštrukcii snažia využiť čo najviac existujúcich náhradných dielov, aby sa im v priebehu nasledujúcich mesiacov podarilo dnes už historické vozidlo dostať do čo najrealistickejšieho stavu: „Podľa vodičov išlo o veľmi kvalitné vozidlo, ktoré si vyžadovalo minimálnu údržbu, “ vyjadril sa Peter Bakič z II. dopravno - technickej prevádzky.
Autobus má 41 sedadiel a 139 miest na státie. Pôvodné sedadlá boli drevené, ale medzi cestujúcimi neboli veľmi obľúbené. To bol aj dôvod, prečo na ne neskôr začali dávať poťahy.
 
Po  dokončení rekonštrukcie sa stane TAM BUS 272M jediným autobusom tohto typu na Slovensku.
Pracovníci dielní veria, že sa im práce podarí dokončiť do konca roku 2011, aby sa čo najskôr mohol zaradiť do zbierky ostatných unikátnych historických vozidiel DPB.