Zmluvy na dodávku nových autobusov uzavreté - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Zmluvy na dodávku nových autobusov uzavreté

24. 07. 2017

Dopravný podnik Bratislava už podpísal všetky kontrakty na dodávku 90 nových autobusov v súlade s tým, čo schválili poslanci v mestskom zastupiteľstve. Všetky nové vozidlá tak prispejú k väčšej atraktivite využívania služieb MHD.

DPB, a.s. budú nové vozidlá dodávať spoločnosti postupne v zmysle dohodnutého harmonogramu. „Prvé autobusy budú dodané do vozidlového parku podniku už v auguste 2017, všetky vozidlá budú po vybavení potrebnej dokumentácie ihneď nasadzované do premávky. Dodávka všetkých 90 autobusov by mala byť ukončená v januári 2018,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Milan Urban.
Vozidlový park DPB, a.s. sa tak rozrastie o 32 kusov autobusov dĺžky 18,8m a o 28 kusov autobusov dĺžky 12,2m od spoločnosti SOR Libchavy spol. s r.o., o 24 kusov autobusov dĺžky 10,5 m od spoločnosti COREX s.r.o. a o 6 kusov dĺžky 8,6m od spoločnosti SOLARIS Bus & Coach S.A.
„Sme radi, že v konečnej cene 24 miliónov eur je nielen navýšenie o dva autobusy, informačný odbavovací systém najvyššej úrovne, ale aj dodávka náhradných dielov po dobu troch rokov,“ povedal predseda Dozornej rady DPB, a.s. Rasťo Žitný a dodal: „Nákup nových autobusov budeme financovať zo zdrojov spoločnosti, bez akejkoľvek záťaže na mestský rozpočet.“
Pôvodný nákup mal obsahovať 88 kusov vozidiel, ktorý poslanci navýšili na 90, avšak DPB, a.s. viedol úsilie, aby mohol autobusy nakúpiť za cenu aká bola predpokladaná pri počte 88 kusov. Aj týmto spôsobom sa tak prispeje k významným úsporám. Všetky nové vozidlá sú nízkopodlažné, plne klimatizované, s vnútorným a vonkajším kamerovým systémom, s moderným informačným systémom a v interiéri bude na madlách aj možnosť pripojenia USB. DPB, a.s. verí, že nové autobusy prispejú ku komfortu cestujúcej verejnosti.