Zavedenie novej linky na Kamzík - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Zavedenie novej linky na Kamzík

09. 02. 2018

Dopravný podnik Bratislava v spolupráci s mestom zavádza od soboty 10.2.2018 počas víkendov a počas prázdnin kyvadlovú autobusovú dopravu novou linkou č. 144 z Koliby priamo na Kamzík k televíznemu vysielaču.

„Lokalita Kamzík je obľúbenou a vyhľadávanou lokalitou ako Bratislavčanov, tak návštevníkov mesta. Preto sme sa rozhodli o uvedenie novej linky hromadnej dopravy, ktorá pevne verím, eliminuje automobilovú prepravu a odľahčí tak tento dôležitý verejný priestor,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Nová linka bude pre cestujúcu verejnosť jazdiť z obratiska trolejbusov na Kolibe. V križovatke na Kamzík bude zriadené výstupište a nástupište autobusov „Kamzík.“ „Zavedením tejto linky chceme prispieť k väčšiemu komfortu cestujúcich, ktorí využívajú služby MHD a ďalej sa z Koliby nemajú ako na Kamzík prepraviť. Zároveň tiež veríme, že oslovíme aj vodičov individuálnej dopravy, ktorí nechajú svoje autá doma a prepravia sa do prírody MHD,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Milan Urban.

Autobusy budú premávať počas víkendov a počas prázdnin, v čase od 09:00 do 17:00, odchody zo zastávky „Koliba“ – obratisko trolejbusov - budú v 30 minútových intervaloch. Spustením linky č. 144 do skúšobnej prevádzky sa bude vyhodnocovať aj jej obsaditeľnosť.

TRASA linky č. 144:
obratisko Koliba, Brečtanová, Cesta na Kamzík, obrat v križovatke k televíznemu vysielaču a späť

ZASTÁVKY:
KOLIBA nástupište ako linka č. 203
KAMZÍK nástupište a výstupište
KOLIBA výstupište ako linka č. 203