Prvá jednosmerná električka vyráža do ulíc - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Prvá jednosmerná električka vyráža do ulíc

27. 04. 2015

Po víkendovej premiére prvej novej obojsmernej električky Škoda 30T, ktorou sa previezlo minimálne 15 – tisíc ľudí, vyrazí do ulíc už zajtra 28. apríla 2015 aj prvá jednosmerná električka Škoda 29T.
 

„Jednosmerná električka bude nasadená na skúšobnú jazdu s cestujúcimi zajtra, teda 28. apríla 2015 na linku č. 4 od 4:41 hod. Trasou tejto linky už jazdí od soboty 25. apríla 2015 od 4:53 hod. aj prvá obojsmerná električka. Počas víkendu odviezla minimálne 15 - tisíc ľudí,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Ľubomír Belfi.
 

Na jazdy novými vozidlami boli zaškolení aj vodiči DPB, a.s, ktorí vyzdvihujú komfortnú kabínu pre vodiča a moderný informačný systém. Cestujúci boli z novej nízkopodlažnej, klimatizovanej električky vybavenej nielen vnútorným, ale aj vonkajším kamerovým systémom, nadšení. Pochvaľovali si najmä jej tichý chod, interiér dýchajúci novotou, priestrannosť a hlavne fakt, že jej kapacita je až vyše 350 cestujúcich. Počas prvých jázd boli k dispozícii vo vozidle aj zástupcovia dodávateľa Škoda Transportation, a.s, ktorí kontrolovali správanie vozidla a v prípade akejkoľvek poruchy, boli nápomocní vodičovi. Nové vozidlo však počas víkendu žiadne problémy nezaznamenalo.
 

Mnohí cestujúci, ktorí cez víkend vyšli do bratislavských ulíc dokonca uprednostnili čakanie na zastávke, len aby sa mohli odviezť novou obojsmernou električkou. „Zažila som aj električky, ktoré kedysi chodili s otvorenými dverami a trčali nám z nich ruky aj nohy, pričom sme do nich bežne za jazdy naskakovali. S takýmto komfortom sa to ani náhodou nedá porovnať. Električka je nielen krásna, ale aj tichučká, čistá a všetko tu vonia novotou,“ povedala cestujúca na dôchodku, ktorá ocenila aj nízkopodlažnosť vozidla. Mladšia generácia zas bola nadšená z moderného dizajnu. „Som rád, že som sa mohol hneď v prvý deň odviezť s touto nádherou. Cítim sa ako v Berlíne alebo v inej veľkej metropole. Dúfam, že ich bude viac a viac,“ okomentoval svoju prvú jazdu novým vozidlom cestujúci.
 

DPB, a.s. verí, že aj jazda jednosmernou električkou prinesie nadšenie v tvárach cestujúcich tak, ako to bolo počas víkendu pri obojsmernej. Do konca roka pribudne do vozidlového parku až 45 nových električiek, a v roku 2016 ich už bude spolu 60.