Pozor na frekventované priechody pre chodcov! - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Pozor na frekventované priechody pre chodcov!

19. 10. 2011

V súvislosti s novelou zákona o cestnej premávke, ktorý vstúpi do platnosti 1. novembra, pripravuje Dopravný podnik Bratislava v spolupráci s Magistrátom mesta Bratislava výrazné doprané značenie na priechody pre chodcov. Týka sa to priechodov, ktoré križujú električkové trate bez svetelnej signalizácie. Chodci od tohto termínu budú musieť umožniť električkám plynulý prejazd.

Bratislavský dopravca považuje za nevyhnutné dlhodobo informovať všetkých účastníkov cestnej premávky, najmä chodcov, ktorých sa to dotkne v najväčšej miere. Obyvatelia oblasti Dúbravka si musia dať pozor napríklad na priechode pre chodcov Pri kríži, v Karlovej Vsi napríklad na frekventovanej zastávke Nad Lúčkami, v Ružinove na priechodoch na Ružinovskej ulici, uliciach Tomášikova, Súmračná, v Rači pri železničnej stanici Vinohrady či Mladej Garde. V každej bratislavskej mestskej oblasti, kadiaľ vedie električková trať je viacero priechodov pre chodcov bez svetelnej signalizácie. Za obzvlášť nebezpečné môžeme považovať najmä priechody v centre mesta, kde sa denne sústreďuje najväčší počet chodcov.
Podrobný zoznam priechodov, ktorých sa novela cestného zákona týka, si môžete pozrieť nižšie (viď Zoznam priechodov pre chodcov bez svetelnej signalizácie).