Pozor na falošné výzvy na uhradenie pohľadávok - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Pozor na falošné výzvy na uhradenie pohľadávok

23. 02. 2012

Dopravný podnik Bratislava upozorňuje cestujúcu verejnosť na falošné výzvy na uhradenie pohľadávok. DPB v tejto veci okamžite konal a podal trestné oznámenie.
 
Na základe dostupných informácií boli niektorým cestujúcim v posledných dňoch doručené výzvy na uhradenie pohľadávok. V predmetných listoch odosielateľ, ktorý uvádza chybnú adresu Dopravného podniku Bratislava, vyzýva cestujúcich na uhradenie pokuty za cestovanie bez platného cestovného lístka na konkrétnej linke. Vo výzve je zároveň uvedené číslo účtu, na ktoré má cestujúci uhradiť sumu vo výške 50 eur. DPB však takýmto číslom účtu nedisponuje a ani nikdy cestujúcich takouto formou nevyzýva na uhradenie pohľadávok, ale vymáha ich prostredníctvom advokátskej kancelárie.
 
Dopravný podnik Bratislava po obdržaní tejto informácie situáciu okamžite preveril a dnes podal v tejto veci trestné oznámenie.
Vyzývame preto cestujúcich, ktorí dostali takýto list, aby to bezodkladne nahlásili na doplatkovej pokladni DPB na adrese Olejkárska 1 v Bratislave alebo poslali mailom na adresu vnutorna.kontrola@dpb.sk a ots@dpb.sk.