Poslanci schválili nákup nových autobusov - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Poslanci schválili nákup nových autobusov

09. 12. 2016

 Dopravný podnik Bratislava má schválený nákup 90 nových autobusov. Rozhodli o tom poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva 8.12.2016.

Do vozidlového parku DPB, a.s. pribudne 90 nových autobusov. „Vítame pragmatické rozhodnutie poslancov mestského zastupiteľstva. Proces verejného obstarávania v zmysle požiadaviek spustíme bez zbytočných prieťahov,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Ing. Milan Urban.

DPB, a.s. bude nákup nových autobusov financovať formou investičného úveru vo výške 24 miliónov eur, ktorého splácanie plánuje zo zdrojov spoločnosti, bez zvýšenia nárokov na mestský rozpočet. Cestujúci sa tak budú môcť bratislavskými ulicami odviezť týmito novými autobusmi v závislosti od priebehu verejného obstarávania už koncom budúceho roka.

Nové autobusy sú potrebné z dôvodu, že časť autobusového parku je za hranicou svojej technickej a ekonomickej životnosti. Udržiavanie ich prevádzkyschopnosti vyvoláva vysoké náklady na ich údržbu, tiež  neposkytujú očakávaný komfort cestovania nízkopodlažnosti a riadenej vnútornej  klímy vozidla. Nákup nových autobusov je ďalším z krokov k väčšiemu komfortu cestujúcej verejnosti a tým i atraktivity MHD.