Podporujeme humanitárnu akciu pre deti z Tanzánie! - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Podporujeme humanitárnu akciu pre deti z Tanzánie!

08. 03. 2012

Dopravný podnik Bratislava sa po spolupráci s organizátormi podujatia Univerzitná kvapka krvi či podporovaní vybudovania centra pre bezdomovcov rozhodol podporiť aj ďalšiu humanitárnu akciu - najväčšiu vysokoškolskú zbierku hračiek pre najchudobnejšie deti sveta. Organizátorom akcie je Univerzita Komenského, ktorá sa podujala prostredníctvom zbierky priniesť deťom z Tanzánie radosť, ktorú hračka spôsobuje a pomôcť im tak aspoň trochu prežiť pocit detstva.

Zbierka sa uskutoční od 19. do 30. marca v univerzitných knižniciach na všetkých trinástich fakultách univerzity, čiže dvanástich bratislavských a jednej v Martine. Jedinou podmienkou je, aby prinesené hračky boli nepoškodené, zachovalé a čisté.
Akcia prebieha pod záštitou slovenskej neziskovej organizácie International Humanity, ktorá zabezpečí prostredníctvom dobrovoľníkov odovzdanie hračiek priamo deťom z chudobných rodín žijúcich v juhozápadnej Tanzánii.
 
Dopravný podnik Bratislava verí, že podporou a propagáciou tejto nezištnej zbierky prispeje k spríjemneniu života tých najmenších, ktorí nie svojou vinou nepoznajú a nezažívajú radosť z detstva.