Platba kartou už aj v automatoch na cestovné lístky - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Platba kartou už aj v automatoch na cestovné lístky

06. 03. 2017

Dopravný podnik Bratislava informuje cestujúcu verejnosť, že do konca marca tohto roka spustí na najfrekventovanejších miestach na 15 – tich vybraných automatoch na cestovné lístky platbu bezkontaktnou platobnou kartou.

Každý automat na predaj jednorazových cestovných lístkov, ktorý má nálepku s textom „Na tomto mieste si budete môcť už čoskoro zakúpiť cestovný lístok aj bez hotovosti,“ je po generálnej oprave a pripravený na možnosť úhrady aj prostredníctvom bezkontaktnej platobnej karty, nielen vhodením mincí. „Máme záujem na tom, aby mali cestujúci čo najvyšší komfort a veríme, že k tomu prispeje aj táto služba nákupu jednorazových cestovných lístkov prostredníctvom bezkontaktnej platobnej karty. Zároveň chceme cestujúcim ponúknuť čo najširšiu paletu možnosti kúpy jednorazových cestovných lístkov,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Milan Urban.
V rámci generálnej opravy bude do vybraných 50 kusov automatov (žlté automaty osadené priamo na zastávkach MHD) zabudovaný terminál na platbu bezkontaktnou platobnou kartou. Do konca marca tohto roka spustí DPB, a.s. platbu kartou na 15 kusoch automatov, pričom DPB, a.s. má v pláne v tomto roku spustenie ešte ďalších 35 kusov. DPB, a.s. plánuje generálnu opravu a modernizáciu aj ďalších automatov na predaj jednorazových cestovných lístkov, ich počet bude závisieť od finančných prostriedkov.
DPB, a.s. v súčasnej dobe testuje prevádzku na vybraných automatoch na cestovné lístky na platbu kartou. Testuje sa automat na zastávke Slávičie údolie, ďalej sa budú v priebehu týždňa testovať automaty na zastávke Botanická záhrada a Hlavná stanica.

Na týchto automatoch bude možná do konca marca 2017 aj platba bezkontaktnou platobnou kartou, ale aj v hotovosti (vhodením mincí):

Hl. stanica – 4 ks
Slávičie údolie
Patrónka - smer mesto
Panónska – žel. Stanica Petržalka
Cintorínska
Betliarska – Ľubovnianska
Pekná cesta
Vajnorská – Česká
Danube, Nový most
Predstaničné nám.
Botanická záhrada
Aupark – smer mesto