Oznam pre občanov nad 70 rokov a cestujúcich so ŤZP - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Oznam pre občanov nad 70 rokov a cestujúcich so ŤZP

29. 07. 2011

Dopravný podnik Bratislava, a.s. dáva do povedomia informáciu, že od 1. augusta 2011 v oblasti poskytovania bezplatnej prepravy nedochádza k žiadnym zmenám. Aj naďalej budú mať občania SR nad 70 rokov a držitelia preukazu ŤZP v bratislavskej MHD nárok na bezplatnú prepravu, a to dokonca aj na linkách nočných spojov.

 

  • dôchodcovia do 70 rokov, pokiaľ sú občanmi SR alebo sú držiteľmi „Povolenia k pobytu cudzincov“, ak sú poberateľmi starobných, invalidných a výsluhových dôchodkov a vlastnia preukaz na dôchodcovskú zľavu môžu si uplatniť nárok na zľavnené cestovanie MHD
  • dôchodcovia nad 70 rokov, pokiaľ sú občanmi SR alebo sú držiteľmi „Povolenia k pobytu cudzincov“ môžu naďalej využívať cestovanie MHD zadarmo, musia sa však preukázať dokladom totožnosti /OP/
  • držitelia preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím cestujú naďalej bezplatne a neplatia ani za invalidný vozík či za vodiaceho psa. Ak majú preukaz so sprievodcom, cestuje aj ten zadarmo.
Od 1. augusta 2011 má táto cestujúca verejnosť zvýhodnené cestovanie nočnými spojmi, nemusí si zakupovať nočný príplatok.
 
Presné podmienky sú uvedené aj v tarife MHD zverejnenej na webe Dopravného podniku Bratislava.