Nová webová stránka DPB - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Nová webová stránka DPB

02. 05. 2012

Od 1. mája 2012 má Dopravný podnik Bratislava novú webovú stránku. Cestujúcim ponúkne viacero nových služieb, vrátane vyhľadávača spojov, vylepšených cestovných poriadkov či možnosť kúpy električenky cez internet. Cieľom zmeny webovej stránky je zabezpečiť kvalitnejšie a modernejšie služby pre cestujúcich.

Jednou z najvýraznejších zmien je možnosť kúpy Bezkontaktnej čipovej karty prostredníctvom internetu, čím sa zjednoduší nákup predplatných cestovných lístkov cez internet. Cestujúci už nebude musieť pre vystavenie karty navštíviť predajňu DPB, po vyplnení formulára, priložení požadovaných dokumentov a uhradení poplatku za kartu, mu BČK prinesie kuriér. Oveľa rýchlejší a prehľadnejší bude aj nový vyhľadávač spojov, ktorý ponúkne jednoduché plánovanie trasy. Novú aplikáciu majú aj cestovné poriadky, ktoré umožnia cestujúcim lepšiu orientáciu.
DPB vychádza v ústrety cestujúcim a umožní im podať podnet alebo sťažnosť aj elektronickou formou. Kým podnet možno priamo poslať cez nový web na oddelenie prepravnej kontroly, sťažnosť je v zmysle platnej legislatívy viazaná na podpis, preto si ju sťažovateľ po jej vyplnení môže vytlačiť, podpísať a zaslať Dopravnému podniku Bratislava.
Novinkou je aj elektronický formulár do Autoškoly, na základe ktorého sa záujemcovi ozvú priamo z pracoviska a dohodnú si s ním individuálne stretnutie.
Na novú webovú stránku DPB pribudli okrem základných informácií pre cestujúcich (Tarifa, Prepravný poriadok, Cestovný lístok, Kúpa ePCL, Predajne, Kontrola) aj nové sekcie: Profil a fotogaléria podniku, História so špeciálnou fotogalériou, Aktivity DPB, Médiá o DPB, Informačné kampane DPB, Prenájom vozidiel, Najčastejšie podnety zo strany cestujúcej verejnosti či Aktuálna správa, ktorá bude slúžiť na informovanie cestujúcich v prípade dopravných obmedzení. Podobne ako doteraz bude DPB na svojej stránke naďalej zverejňovať aktuálne dopravné informácie, dopravné obmedzenia, ale aj ďalšie správy týkajúce sa MHD v sekciách Aktuality a Dopravné obmedzenia v MHD.
Okrem redizajnu má nový web DPB vytvorený aj nový redakčný systém, ktorý je kompatibilný so všetkými najmodernejšími verziami prehliadačov. DPB redizajnovaním webu vychádza v ústrety cestujúcim, ktorí sa sťažovali najmä na nekvalitné cestovné poriadky a neprehľadnosť informácií v jednotlivých sekciách na webe.