DPB pripravil prekvapenie pre deti z Mokrohájskej - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

DPB pripravil prekvapenie pre deti z Mokrohájskej

28. 05. 2014

S blížiacim sa Medzinárodným dňom detí Dopravný podnik Bratislava zorganizoval pre ratolesti zo Spojenej školy Mokrohájska 3 vyhliadkovú jazdu po hlavnom meste.

Špeciálny školský spoj - oranžový nízkopodlažný autobus uspôsobený pre deti s rôznymi fyzickými postihnutiami, ktorý jazdí výlučne na Mokrohájsku ulicu, dnes dňa 28. mája 2014 neodviezol škôlkarov a žiakov do škôlky a školy, ale na obratisko autobusov Mostu SNP. Tam ich totiž už čakal pripravený Prešporáčik, ktorý zariadil za účelom okružnej jazdy mestom rezort prevádzky a techniky DPB. Prevádzkovateľ Prešporáčika si tento nápad DPB pochvaľoval a ústretovo zabezpečil pre všetkých výletníkov hodinovú jazdu po hlavnom meste bezplatne.
Všetky deti už pri vystupovaní z autobusu za pomoci vychovávateliek neskrývali nadšenie a pri vzhliadnutí pripraveného štýlového, populárneho vozidla, doslova s obrovskou radosťou nastupovali a nevedeli sa dočkať kedy sa už konečne vydajú na prehliadku mestom. Samozrejme, vodič ich vítal s úsmevom a pripravil pre detičky skutočne skvostnú jazdu až po jednu z hlavných dominánt nášho mesta – Hrad. Nálada bola počas celej jazdy vynikajúca a všetci si vychutnávali originálnu okružnú jazdu, na ktorú určite budú ešte dlho spomínať. Po skončení okružnej jazdy všetkých zúčastnených čakal na obratisku nízkopodlažný autobus, ktorý ich zaviezol do školy a do škôlky na Mokrohájsku.
„DPB každoročne v spolupráci s prevádzkovateľom Prešporáčika organizuje pre Spojenú školu Mokrohájsku bezplatné výlety na Kačín, ktoré si žiaci nesmierne obľúbili. Keďže sa však blíži významný medzinárodný sviatok všetkých detí, rozhodli sme sa realizovať takýto bonus navyše,“ vyjadril sa predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Ing. Ľubomír Belfi.
DPB zároveň vyjadruje vďaku majiteľovi originálneho vozidla, ktoré je populárne najmä medzi turistami, že na požiadavku DPB zareagoval promptne a ústretovo. Veríme, že sme touto zaujímavou okružnou jazdou vyvolali všetkým „cestujúcim“ úsmevy na tvárach a zároveň im tak spríjemnili deň.