DPB potešil deti Detskej fakultnej nemocnice - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

DPB potešil deti Detskej fakultnej nemocnice

02. 06. 2014

V rámci Medzinárodného dňa detí okrem okružnej jazdy hlavným mestom, ktorú si 28.5.2014 vychutnali deti z Mokrohájskej ulice, DPB poskytol dnes 2.5.2014 chorým deťom darčekové predmety. Organizátori im ich odovzdali v rámci osláv MDD parkovisku na Limbovej ulici.

V uplynulých ročníkoch počas Medzinárodného dňa detí DPB vypravoval historickú električku pre deti, ktoré sa ňou 1. júna mohli voziť celodenne centrom mesta.
Tento rok však reagoval na žiadosti hendikepovaných detí zo Spojenej školy Mokrohájska a zorganizoval špeciálnu okružnú jazdu Prepošporáčikom, ktorá trvala až celú hodinu a všetky deti z nej boli priam nadšené.
Pokračovanie MDD sa konalo dnes, 2. júna 2014. Na základe žiadosti riaditeľky školy PaedDr. Zuzany Skákalovej o finančnú alebo materiálnu podporu v rámci osláv MDD detí hospitalizovaných v Detskej fakultnej nemocnici, na Kramároch, sa vedenie DPB rozhodlo podporiť túto akciu: „DPB si, žiaľ, nemôže v tejto finančnej situácii dovoliť uvoľniť financie na podobné podujatia, no radi sme deťom prispeli rôznymi darčekmi, zväčša s dopravnou tematikou a veríme, že ich potešia,“ vyjadril sa predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Ing. Ľubomír Belfi.
Dopravný podnik Bratislava pripravil rozmanité darčeky ako napríklad dopravné pexesá, puzzle, knihy o histórii verejnej dopravy, šiltovky a tričká s logom DPB, cukríky, pastelky a ďalšie maličkosti a veríme, že deťom spôsobia radosť.