DPB posilňuje trolejbusovú linku č. 210 - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

DPB posilňuje trolejbusovú linku č. 210

21. 11. 2011

Dopravný podnik Bratislava po zmonitorovaní situácie vzniknutej v súvislosti s mimoriadnym pozastavením premávky električiek na Hlavnej stanici sa rozhodol posilniť ďalšiu linku MHD. Po obnovení zrušenej linky č. 7 premávajúcej zo Železničnej stanice Vinohrady bratislavský dopravca sa rozhodol posilniť aj trolejbus č. 210. Linka zabezpečuje spojenie z Hlavnej stanice na dôležité prestupové body ako sú Račianske mýto, Krížna, autobusová stanica Mlynské Nivy. Od 21. novembra v raňajších a popoludňajších špičkách bude zabezpečená premávka linky č. 210 v hustejších intervaloch. Pôvodný 12 minútový interval medzi jednotlivými spojmi sa skráti na 10 minútový.

 
DPB zabezpečuje pre cestujúcich náhradnú dopravu, električky č. 15, č. 16 nahrádzajú aktuálne nepremávajúce linky č. 2, 3, 8, 13 a rovnako na ceste do centra je možné využiť aj linku č. 93 a ďalšie spoje cez prestupové body.
 
Dôvodom pozastavenia premávky električkovej dopravy je kritický stav trate v úseku Hlavná stanica – Radlinského. Podľa výsledkov merania a predloženej odbornej dokumentácie sa ukázalo, že stav koľajovej trate v tomto úseku sa neustále zhoršuje a vyžaduje komplexnú rekonštrukciu. Dopravný podnik Bratislava preto z bezpečnostných dôvodov navrhol pozastaviť prevádzku trate na danom úseku, až kým nebude vykonaná potrebná oprava.