DPB a STV splní električkový sen - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

DPB a STV splní električkový sen

21. 11. 2011

Veľkým snom nevidiaceho Juraja, ktorého koníčkom je verejná doprava, je stať sa vodičom električky. Slovenská televízia v spolupráci Dopravným podnikom Bratislava sa preto rozhodli vyjsť v ústrety mladému nevidiacemu chlapcovi a umožnia mu v priestoroch svojej vozovne splniť jeho obrovský sen.

Film o nevidiacom chlapcovi s vodiacim psíkom, ktorý má záľubu v MHD sa bude nakrúcať zajtra, 22. novembra v dopoludňajších hodinách. Dopravný podnik Bratislava zabezpečí za účelom nakrúcania špeciálneho inštruktora, ktorý sa plne bude venovať mladému nevidiacemu vodičovi. Okrem plnenia sna bude bude krátky film STV zachytávať Juraja aj v bežných situáciách v rámci cestovania mestskou hromadnou dopravou, napríklad ako so svojim psíkom nastupuje či sedí na vyznačenom mieste v priestoroch vozidiel MHD.
Dopravný podnik Bratislava uvítal spoluprácu na sprostredkovaní osudového príbehu postihnutého človeka divákom Slovenskej televízie a  verí, že týmto fanúšikovi mestskej hromadnej dopravy splní sen podľa predstavy, v akej si ho vysníval.