Dobrovoľníci čistia zastávky MHD - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Dobrovoľníci čistia zastávky MHD

22. 10. 2014

Dňa 22. októbra 2014 sa skupina 50 dobrovoľníkov v rámci medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm, organizátori ktorého nadviazali aj tento rok spoluprácu s Dopravným podnikom Bratislava, rozhodli vyčistiť desiatky zastávok.

Bratislavský okrášľovací spolok už tradične organizuje okrášľovanie nášho hlavného mesta s podporou dobrovoľníkov. V súčasnosti je cieľom spolku poukázať na aktuálny problém – graffiti na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. V spolupráci s Ekotopfilmom - medzinárodným festivalom filmov o trvalo udržateľnom rozvoji, skúsenými dobrovoľníkmi Namaľuj CiTy! a Dopravným podnikom Bratislava, sa dobrovoľníci rozhodli zorganizovať projekt zameraný na čistenie vybraných zastávok MHD v Bratislave.
Dňa 22.10.2014 bol už o 9:00 spustený projekt "Čistenie zastávok" a napriek nepriaznivému počasiu členovia BOS, Namaľuj CiTy spoločne s ich sympatizantmi, žiakmi a dobrovoľníkmi od ranných hodín čistia vybrané zastávky MHD. Počas trvania projektu je zabezpečené drobné občerstvenie a potrebný materiál na prácu. Zastávky sa budú čistiť od 9:00-14:00.
Práce sa začali na konečnej zastávke električiek v Ružinove a na zastávke Botanická záhrada v Karlovej Vsi. Dobrovoľníci budú postupovať z Ružinova smerom k zastávke Trnavské mýto a druhá skupina z Botanickej záhrady po zastávku Molecova. Obe skupiny sa stretnú na zastávke Trnavské mýto, ktorú taktiež spoločne vyčistia.
Pre všetkých dobrovoľníkov sú pripravené tričká s logom Ekotopfilmu a ako odmena okružná jazda historickou električkou o 14:30 z Trnavského mýta.

DPB, a.s. ďakuje všetkým dobrovoľníkom, organizátorom Ekotopfilmu a tiež zástupcom Bratislavského okrášľovacieho spolku, zástupcom Namaľuj CiTy, že sa takýmto významným spôsobom podieľajú na skultivovaní verejného prostredia. Práve zastávky MHD sú totiž každodenne cieľom vandalov, ktorí ich pravidelne poškodzujú, strhávajú cestovné poriadky, nelegálne vylepujú plagáty a znehodnocujú graffiti nápismi. Túto iniciatívu si DPB, a.s. váži a verí, že aj táto aktivita upozorní na závažný problém vandalizmu v našom hlavnom meste.