Darujte krv v električke v rámci ETM! - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Darujte krv v električke v rámci ETM!

17. 09. 2014

Dopravný podnik Bratislava si dovoľuje informovať cestujúcu verejnosť, že darovanie krvi v električke dňa 18.9.2014 sa bude konať v priestore zastávky nám. Ľ. Štúra v smere na Šafárikovo námestie.

V rámci Európskeho týždňa mobility ide o významnú sprievodnú akciu, ktorú Magistrát hlavného mesta Bratislavy a Dopravný podnik Bratislava konzultovali a pripravili v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR.
Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok. Aj z tohto dôvodu sa organizátori rozhodli podporiť akciu darovania krvi v električke, ktorá bude prostredníctvom pracovníkov Národnej transfúznej služby SR pripravená tak, aby v nej široká verejnosť mohla darovať krv.
Prosíme všetkých, ktorí sa vo štvrtok 18.9. 2014 rozhodli v rámci Európskeho týždňa mobility darovať krv, aby neupustili od tohto humánneho zámeru a v čase medzi 9:00 až 11:00 prišli do pristavenej električky, v ktorej sa uskutoční mobilný odber krvi.
Nepochybne si všetci obyvatelia uvedomujú, že potreba krvi je veľká. Približne 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek sa každoročne spotrebuje iba na Slovensku. Obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, nádorové ochorenia, ochorenia krvných buniek, tí všetci potrebujú krv. Celosvetovo je za jeden rok pacientom podaných viac ako 26,5 milióna jednotiek krvných zložiek.
Magistrát hlavného mesta Bratislavy spoločne s Dopravným podnikom Bratislava ďakujú Národnej transfúznej službe SR, že sa podieľala na spoluorganizovaní tejto akcie a veríme, že týmto prospešným činom darcovia pomôžu zachrániť životy ľudí.