Cestovanie v rámci IDS BK po regióne a z Bratislavy do regiónu - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Cestovanie v rámci IDS BK po regióne a z Bratislavy do regiónu

29. 10. 2015

V rámci spustenia III. etapy Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK), ktorá bude platiť od 1.11. 2015, je dopravný systém vzájomne koordinovaný na základe jednotných prepravných a tarifných podmienok.

V IDS BK je zavedená zónovo–časová tarifa v rámci ktorej môžu cestujúci využívať nielen linky Dopravného podniku Bratislava (električky, trolejbusy a autobusy), ale aj regionálne autobusy spoločnosti Slovak Lines, vlaky kategórií Osobný vlak (Os) a Regionálny expres (REX) prevádzkovanými Železničnou spoločnosťou Slovensko.

V prípade, že cestujúci využíva regionálnu dopravu v Bratislavskom kraji, musí si vopred zistiť, cez koľko zón bude cestovať alebo cez ktoré zóny bude cestovať. Počet zón si môže cestujúca verejnosť zistiť zo schémy zón.

Napríklad ak sa cestujúci prepravuje zo zóny 520, kde podľa schémy patria Limbach a Pezinok, do zóny 525, kde sú zahrnuté Chorvátsky Grob, Slovenský Grob a Viničné, počet zón sa vypočítava ako dve zóny. Cestujúci si môže zakúpiť 2-zónovy cestovný lístok s časovou platnosťou 15 alebo 30 minút v závislosti od času cestovania.

Ak sa cestujúci plánuje prepravovať medzi územím Bratislavy a regiónom v Bratislavskom kraji, musí si vopred zistiť počet zón alebo cez ktoré zóny bude cestovať. Rovnako ako v prípade cestovania medzi jednotlivými regiónmi aj tu platí, že počet zón si cestujúci zistí zo schémy zón.

Napríklad ak sa cestujúci prepravuje zo zóny 100 cez zóny 101 (územie mesta Bratislavy, pričom zóna 100 sa počíta ako dve tarifné zóny) a 215 (Stupava, Marianka) do zóny 219 (Borinka), počet zón sa vypočíta ako dva krát zóna 100+101+215+219, takže cestujúci si bude musieť zakúpiť lístok na 5 zón.

Upozorňujeme cestujúcich, že SMS cestovné lístky budú naďalej platiť len na MHD v Bratislave.