Bratislavský dopravca spolupracuje s Úniou nevidiacich - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Bratislavský dopravca spolupracuje s Úniou nevidiacich

27. 01. 2012

Televízia Bratislava opäť vo svojej pravidelnej relácii Nastúpte prosím informovala o novinkách v MHD a ďalších aktivitách DPB. Verejnosť mala možnosť dozvedieť sa o pripravovanej kampani bratislavského dopravcu s Úniou nevidiacich.
Nosnou témou relácie boli aktuálne zmeny v Prepravnom poriadku, ktoré platia od 1. januára roku 2012. Prvá sa týka zmeneného režimu prepravy bicyklov, ktoré nebudú prepravované len cez víkend, ale aj počas pracovných dní. Reportérka Anka Repková informovala aj o druhej zmene, ktorá sa dotýka práve slabozrakých a nevidiacich občanov: „Ak stoja na zastávke dva autobusy, po odchode prvého v prípade, že tam stojí nevidiaci, musí aj ďalší spoj opäť zastať,“ vyjadrila sa hovorkyňa DPB Agáta Staneková.
Únia nevidiacich predstavila zástupcom Dopravného podniku svoj prieskum, podľa výsledkov ktorého, sa vodiči bratislavskej MHD správajú k nevidiacim ústretovo. Obe strany sa však dohodli, že budú osvetovo vplývať na cestujúcu verejnosť, ktorá je v mnohých prípadoch k hendikepovaným občanom ľahostajná. Viac o pripravovanej kampani DPB v spolupráci s Úniou nevidiacich sa dozviete v relácii Nastúpte prosím.