Aktuálne informácie o zmenách v MHD - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


aktualita

Aktuálne informácie o zmenách v MHD

11. 01. 2012

V prvej tohtoročnej relácii televízie Bratislava Nastúpte prosím ste opäť mali možnosť sa dozvedieť aktuálne novinky z bratislavskej MHD. DPB aj s príchodom roku 2012 zaviedol niekoľko noviniek, ktoré sa dotkli najmä nového  Prepravného poriadku a zavedenia posilovej linky z Hlavnej stanice.

Nový prepravný poriadok, ktorý vstúpil do platnosti 1. januára prináša so sebou dve zmeny. Prvá sa týka nevidiacich cestujúcich: „Pokiaľ na zastávke stoja dva autobusy za sebou a ten prvý odíde, aj ten druhý sa bude musieť pristaviť na zastávke pre prípad, že by do neho chcel nevidiaci nastúpiť,“ ozrejmila novinku v Prepravnom poriadku hovorkyňa DPB Agáta Staneková.
Druhá zmena je prínosom pre všetkých milovníkov cyklistiky. Po novom už je totiž možné využívať prepravu bicyklov nielen cez víkendy, ale aj počas pracovného týždňa, s výnimkou dopravných špičiek. Bratislavčania vítajú túto novinku pozitívne, považujú to za správnu vec, ktorá im uľahčí cestovanie.
 
Okrem zmien v Prepravnom poriadku utorková relácia Nastúpte prosím informovala divákov aj o novozavedenej posilovej linke X13, ktorá začala premávať 9. januára z Hlavnej stanice. Bratislavský dopravca stále monitoruje dopravnú situácii vzniknutú v dôsledku uzatvorenia električkovej trate na Hlavnej stanici. Popri náhradnej doprave, ktorá bola zavedená po zatvorení trate v úseku Hlavná stanica – Radlinského, už opakovane nasadil posilové linky, či zhustil intervaly odchodov trolejbusov. V súvislosti s rekonštrukciu trate stále prebiehajú rokovania medzi súkromným investorom a Magistrátom. Ako odznelo v relácii, podľa prvých odhadov a plánov, by rekonštrukcia stanice a predstaničného námestia mala byť ukončená v roku 2016.
 
Moderátorka Anka Repková informovala aj o ďalších zmenách v doprave, pozrieť si ich môžete priamo v relácii Nastúpte prosím, ktorá je vysielaná každé dva týždne v utorok na TV BA. Aktuálne informácie z bratislavskej MHD nájdete aj na www.dpb.sk.