Názory verejnosti na vodičov - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Názory verejnosti na vodičov

Do Dopravného podniku pravidelne dostávame emaily, listy, ale aj telefonáty zo strany cestujúcej verejnosti. Mnohé z nich sa týkajú najmä vodičov a špecializované oddelenie odpovedá na podnety, ale aj sťažnosti cestujúcich. Často sa medzi názormi objavujú negatívne reakcie, ktoré DPB dôsledne rieši a v prípade preukázania viny či pochybenia konkrétnych vodičov finančne postihuje. Nemožno však všetkých vodičov jednostranne považovať za nevhodne sa správajúcich, dôkazom toho sú aj Vaše listy a telefonáty do callcentra, v ktorých úprimne ďakujete slušným, ústretovým, priateľským a nápomocným vodičom. Vedeli ste napríklad, že medzi našimi vodičkami je aj taká, ktorá ovláda posunkovú reč a pomohla zorientovať sa zahraničnej cestujúcej, ktorá bola nepočujúca? Ďalší vodič vďaka skúsenostiam a obozretnej jazde zachránil život dieťaťa. V tejto sekcii vyberáme na ukážku niekoľko príkladov korešpondencie či prepisov telefonátov zo strany cestujúcich.

Dobrý deň, rád by som sa touto cestou poďakoval vodičovi autobusu, ktorý včera 1.11.2015 okolo 11:00 jazdil na linke č. 68 v smere z Petržalky a mal poruchu kolesa na zastávke Trhovisko. V tomto autobuse som si zabudol tašku s notebookom, peňaženkou a dokladmi, na čo som prišiel až o niekoľko minút neskôr, keď som sa nachádzal hodný kus ďalej. Pán šofér tašku medzičasom našiel a uschoval ju na bezpečné miesto, kým som si po ňu nedobehol. Zároveň ďakujem aj pracovníčke, ktorá mala v tej dobe službu na nonstop infolinke a snažila sa spojiť s vodičom v čase, keď som sa vracal na miesto. Taška sa mi bezpečne vrátila, čo mi ušetrilo investíciu do nového notebooku i mnoho hodín vybavovania nových dokladov. So srdečným pozdravom Vladimír Š.Dobrý deň, chcel by som pochváliť vodiča linky č. 4 odchodom zo zastávky Mariánska - smer Pri kríži približne o 17:35. Pán vodič dňa 28.10. 2015 jazdil veľmi profesionálne a na zastávke Mariánska veľmi slušne vylúčil z dopravy neprispôsobivých občanov, ktorí obťažovali cestujúcich. Bolo by dobré, keby si všetci vodiči tak profesionálne počínali. Pánovi vodičovi ďakujem a prajem veľa úspechov. S pozdravom Matej B.


Dobrý deň, dňa 20.10.2015 ráno som cestovala električkou linky číslo 4, číslo vozidla 7413, za svojimi povinnosťami z Karlovej Vsi do centra mesta s tým, že vystúpim na zastávke Jesenského, ako bolo aj v médiách oznamované, že električkové spoje tadiaľ už dnes budú riadne premávať, ale na zástavke Park kultúry sa z reproduktorov v električke ozval príjemný a kultivovaný hlas vodiča. Pozdravil nás a oznámil nám všetkým, že momentálne ešte električky nemajú povolený prejazd po trase cez Jesenského ulicu, ale že pôjdeme po odklonenej trase cez tunel, Kapucínsku ulicu na Kamenné námestie. Nakoniec sa nám všetkým poďakoval za porozumenie a poprial príjemný deň. Zmenou trasy jazdy električky som bola síce mierne zaskočená, ale ospravedlnenie a vysvetlenie pána vodiča mi padlo veľmi dobre. Keď som na Kamennom námestí vystúpila, išla som sa pozrieť na kabínku vodiča zblízka a neprekvapilo ma, keď som videla upraveného a príjemného vodiča. Som veľmi rada, že v našom meste pracujú aj takíto príjemní vodiči.


Dobrý den, tímto způsobem bych chtěl vyzdvihnout chování vaší řidičky. Jel jsem v sobotu 10.10.2015 linkou č. 4, pořadí 11 v 16:39 směrem na Zlaté písky a měl jsem nějaké dotazy ohledně dopravy po vašem městě. Paní řidička mi vše velice ochotné vysvětlila a poradila. A po příjezdu na konečnou mi ještě ve svém volnu řeka velmi mnoho užitečných informací. Takže bych ji tímto prostřednictvím moc rád poděkoval. Myslím si, že by si rozhodně zasloužila za svůj více než profesionální přístup a ochotu odměnu. S pozdravem František S. Praha.


Dobrý deň, chcela by som sa veľmi pekne poďakovať vodičovi električky - voz 513 zv. vozidla 6/1. Dňa 28.08.2015 o 13:30 hod v Dúbravke som stratila doklady a peňaženku v električke a všetko v poriadku mi odovzdal šofér na konečnej Pri kríži. Všetko som si tam našla a nič mi z peňaženky nezmizlo. Ešte raz veľmi pekne ďakujem. Martina H.


 Dobrý deň, chcem sa touto cestou poďakovať vodičovi na linke 98, číslo autobusu 4902 za jeho ústretový a ohľaduplný prístup k cestujúcim v tomto počasí (18.8.2015). Ochotne počkal na nás dobiehajúcich. Váš dlhoročný cestujúci Marian T.


Dobrý deň, posledné mesiace som opakovane stretla v MHD revízorov a musím pochváliť ich prístup a správanie k cestujúcim. Vážne. Všetci sa správali milo, ústretovo, bez akejkoľvek arogancie či nebodaj agresivity, ako som zažila mnohokrát v minulosti. Je to super a normálne mi to zvýšilo komfort cestovania. Mirka G.


Dobrý deň, chválim vodiča vozu 6283 na linke č. 64. Tesne pred odchodom zo zastávky si všimol dobiehajúcich cestujúcich a počkal ich, dokonca s úsmevom. Takýchto vodičov a v takejto nálade potrebujete viac. Karol


Dobrý deň, chcela by som sa poďakovať pani na dispečingu a vodičovi linky č. 21, ktorí 28. júla mojej mame a jej priateľovi zachránili letný outfit na dovolenku, ktorý zabudli v autobuse. Lenka B.


Dobrý deň, rada by som sa poďakovala a zároveň vyjadrila pochvalu na vodiča autobusu 68, linka 4908, ktorý mi v utorok, 21.7.2015 ochotne otvoril dvere na zastávke pri Ekonomickej univerzite. Išlo o autobus smerom Holičská - Trnavské Mýto, s odchodom 12:03 z Holičskej. Autobus stal za iným, z ktorého som vystupovala a nevšimla som si ho. Keď som ho zbadala, vodič už odhádzal. Keď si všimol, že sa ponáhľam k nemu, nemal problém zastaviť a otvoriť. Je to malá vec, ale spríjemnila mi deň. Ďakujem pekne. Zuzana N.


Chcela by som vyjadriť podporu a obdiv všetkým vodičom, ktorí v týchto horúčavách musia šoférovať MHD, najmä však vodičom starších trolejbusov, ktoré nemajú klímu. Je v nich neskutočne teplo a vždy keď sa veziem v rozhorúčenej 207čke tak si na nich pomyslím, aké to musí byt neznesiteľné v tom teple a predsa to zvládajú. Palec hore! Adriana


Dobrý deň, chcel by som pochváliť vodiča vozidla #6837 na linke č. 33 dňa 16.7. 2015. Klíma bola krásne pustená, okna pozatvárané, jazda hore DD primeraná - žiadne prudké zákruty. Karol


Dobrý deň, chcel by som pochváliť pani revízorku s číslom 11, stretol som ju už viac krát, naposledy pred chvíľou v autobuse linky č. 95. Páči sa mi jej slušné chovanie, ústretovosť a hlavne jej príjemný úsmev. Mala by ísť príkladom všetkým jej spolupracovníkom. Dúfam, že sa dotyčná pani pochvaly dočká, bol by som nerád, ak by sa tak nestalo. S pozdravom, Marek Z.


Dobrý deň, prosím odovzdajte poďakovanie šoférke autobusu linky 93. V sobotu 11.7.2015 o 6.26 som nastúpila do autobusu na Budatínskej Lúky II, kde som si zabudla mobil, ktorý mi vypadol z vrecka. Cestovala som na Hl. stanicu, šoférka autobusu ho našla a odovzdala mojej dcére za čo jej veľmi pekne ďakujem. Som rada, že máte aj takýchto poctivých ľudí medzi zamestnancami. Prosím odovzdať jej odo mňa veľké poďakovanie. Dana P.


Dobrý deň prajem, touto cestou sa chcem veľmi pekne poďakovať vodičovi autobusu č. 91, ktorý mi dňa 12.7. uschoval a odovzdal zabudnuté puzdro v autobuse. Bolo to doobeda v blízkosti obce Čunovo. Je to skvelý dojem, keď vďaka niekoľkým všímavým, ochotným a prijemným ľudom i veľké mesto získava nádych prehľadnosti a priateľskosti. Preto chcem pozdraviť p. vodiča ešte raz touto cestou a dúfam, že sa mu tohto odkazu dostane. Prijemný letný deň. Milan


Dobrý deň, rada by som pochválila Vášho šoféra linky číslo 84, vozidlo 28441, ktorý ma dňa 9.7. o cca 6:19 počkal na zastávke Drobného kým som stihla dobehnúť a neutiekol mi pred nosom. Veľmi často sa takáto všímavosť a ústretovosť u Vašich šoférov nevidí. Dokonca ma signalizačne upozornil, že čaká, aby som to nevzdala. Veľmi pekne ďakujem, zlepšilo mi to deň! Mirka D.


Dobrý deň, rád by som pochválil pár Vašich zamestnancov. Dámu, ktorá mala dnes ráno vozidlo 1101 a pri zastávke ZOO včas dupla na brzdu a zabránila nehode a inak jazdila absolútne skvelo a rýchlo. Vodiča na 2650 (pár dní dozadu nejaká linka 75), chválim za skvelú jazdu a čakanie na dobiehajúcich cestujúcich. Všetkých vodičov na 2202 - myslím, že tam sú dvaja, alebo traja ako pozorujem, vozidlo je vždy čisté, viackrát som ich videl na konečnej umývať autobus, navyše skvelá a rýchla jazda, čakanie na dobiehajúcich, bez meškania a púšťanie ľudí na prechodoch v predstihu. Blonďavého "chalana" na 2212, ktorý tiež čaká na dobiehajúcich a má čisté vozidlo. Je obdivuhodné, že vynakladajú vlastné a dobrovoľné úsilie, aby udržali svoje vozidlá čisté. Prosím, pochváľte týchto vodičov, ak ich identifikujete. Prajem krásny zvyšok dňa. Matúš M.


Veľmi by som chcela poďakovať vodičovi elektricky č. 5/06 za jeho ochotu a vrátenie telefónu a dobrý prístup. Kiež by bolo takýchto šoférov viacej.


Dobrý deň, chcem pochváliť vodiča, ktorý 24.6. na linke č. 66 s odchodom o 8:00 z Trhoviska poradil ako sa kam dostať a zároveň pomohol ŤZP cestujúcim. Veľmi si vážim jeho prístup a preto verím, že mu pochvalu odovzdáte. Lukáš C.


Dobrý deň, chcela by som Vás informovať o tom , že dňa 23.06.2015 stratil môj 11 ročný syn mobil, ktorý mal vybitý, takže sme ho nevedeli nájsť, ale vedel, že ho mal v autobuse. Zapamätal si číslo autobusu 83 a číslo vozidla: 4923, no keďže nemal mobil nevedel čas. Prišiel domou s veľkým plačom, tak som zavolala známemu, ktorý pracuje tiež v DPB a ten zavolal na dispečing, kde oznámili vodičovi že sa hľadá mobil. Keďže môj známy vie, že bývame v Dúbravke, zabezpečil, aby vodič autobusu mobil vrátil. Stretli sme sa ešte v ten deň 23.06.2015 o 19:47 na zastávke Alexyho smerom na konečnú zastávku Pri Kríži. Chcela by som sa týmto poďakovať vodičovi autobusu č. 83, tiež môjmu známemu, ktorý mi pomohol tým, že hneď volal na dispečing a tiež neznámemu pracovníkovi na dispečingu, ktorý sa tiež podieľal na tejto situácii. Viem, že ľudia sa viac sťažujú na vodičov, no málokto vie aj pochváliť a preto Vás prosím, ak by sa dalo týchto Vašich zamestnancov pochváliť, prípadne odmeniť, aby vedeli že si ich váži nielen cestujúci, ale aj ich zamestnávateľ. Ešte raz ďakujem. A prajem Vám viac takýchto skvelých ľudí v podniku a viac pozitívnych podnetov ako sťažností. Hana K.


Dobrý deň, dňa 20.5. som ráno nastupovala v Rači na Hybešovej na električku č. 3. Mám tri deti, najmladšie v kočíku, takže nástup a výstup býva akčný. Len čo sa predné dvere otvorili, z kabínky vyskočil šofér, vystúpil von z vozidla, vzal spodok kočíka, pomohol mi ho vyložiť nahor a počkal až zabrzdím a opýtal sa ma, na ktorej zastávke budeme vystupovať. Reálne ma dojal a povedala som si aké to je vlastne jednoduché a akú vlnu dobrého pocitu to urobí. Ak ho viete nájsť, kľudne sa mu za mňa prosím znova poďakujte. Kiež je takých viac a viac. Ľubica P.


Dobrý deň, chcela by som oceniť prácu vodičov a pani vodičky, ktorí mi dnes (5.6.) pomohli s kočíkom v čase od 11:10 – 12:30 na trase električky Zlaté Piesky - Americké nám. Prvýkrát sme šli s kočíkom MHD. Vždy sme sa tomu nejakým spôsobom vyhli - nerada obťažujem cudzích ľudí, aby mi pomohli s kočíkom. Vodiči sa ani nepýtali, ihneď vybehli a boli veľmi ústretoví. Aj pani vodička, ktorá má problémy s chrbticou. Touto cestou im chcem veľmi pekne ešte raz poďakovať. Elena B.


Dobrý deň, konečne som sa dožila cestovania v novej električke – bez zápachu, bez bezdomovcov, v čistote a v minimálnom hluku. Len vás prosím, dajte do tých električiek aspoň na mesiac pracovníkov trebárs nezamestnaných, aby dohliadali na neprispôsobivých cestujúcich, aby nám neničili tak úžasné električky. Taktiež sa zbavíte neplatičov ak uvidia pracovníka MHD. Nenechajte poškodzovať náš majetok prosím! Prvý krát som neľutovala, že som zaplatila celoročnú električenku a som ich správne využila. Ďakujem. Mária T.


Chcel by som pochváliť dnešného vodiča (21-5.2015) linky č. 50 s vozidlom 1053 s odchodom z Auparku o 14:14. Po nastúpení všetkých cestujúcich si všimol dvoch chalanov kupujúcich si lístky a išiel sa ich opýtať, či ich má počkať, poprosili ho o to a následne poďakovali. Pri tomto vodičovi som už mal viac pozitívnych skúsenosti s jeho správaním k cestujúcim a často ho stretávam už niekoľko rokov na linke 50. Či už ide o drobnosť kedy si niekto kýchne a on zapraje na zdravie alebo keď čaká dobiehajúcich cestujúcich a ochotne pomáha imobilným nastupovať. Mali by ste takýchto vodičov dávať za pozitívny príklad iným arogantným vodičom. Dúfam, že pochvalu odovzdáte jeho nadriadenému a zoberiete si zo správania toho vodiča ponaučenie. Richard


Dobrý deň, dňa 13. 5. 2015 som cestovala linkou č. 5 s odchodom o 8:54 zo zastávky MiÚ Karlova Ves smerom do Rače. Chcem sa poďakovať vodičke, ktorá keď videla, že chcem nastúpiť s kočíkom, tak vstala a sama od seba mi pomohla. V ten istý deň na linke č. 4 s odchodom 15:17 zo zastávky Mariánska, smerom do Dúbravky vodič, ktorý v spätnom zrkadle videl, že chcem vystúpiť z električky s kočíkom a skôr ako som stihla poprosiť niektorého spolucestujúceho sám vstal a pomohol mi. Chcem vyjadriť obdiv a vďaku obom týmto vodičom. Bolo by úžasné, keby všetci boli takíto. Pre mňa sa obaja stali mojimi súkromnými hrdinami. S pozdravom Mária M.


Dobrý deň, týmto by som sa chcela poďakovať vodičovi trolejbusu č. 201, ktorý dnes ráno 19.5. 2015 neďaleko zastávky Račianske mýto svojou rýchlou reakciou zabránil havárii s autom, pričom však musel prudko zabrzdiť vozidlo. Oceňujem predovšetkým jeho ľudský prístup, pretože následne vyšiel z kabíny a prešiel cez celé vozidlo, aby sa presvedčil, či sa niekto nezranil a zároveň sa ľudom ospravedlnil za prudké zastavenie. Myslím, že všetci cestujúci boli rovnako prekvapení. Ešte raz ďakujem a prajem vám veľa takých šikovných šoférov. S pozdravom Zuzana K.


Chtěl bych, aby jste pochválili revizora, který mi ve čtvrtek 23.4.15 Pomohl v nouzy. Bylo to okolo 12.00 na zastávce ,,Legionarská\" (asi). Starší bělovousí pán, on už bude vědět - na jméno jsem se ho zapoměl zeptat. Děkuji za jeho profesionalitu a pomoc. Píši v češtině protože mi je jásné, že mi budete rozumět a taky aby se ononen revizor dovtípil, ikdyž tu máte uvedené, že se má psát pouze ve slovenčine, věřím, že pomyslně jsme pořád alespoň, trošku jeden stát. A přesně tak se zachoval i Váš revizor. Idyž jsem se ho ptal na věc, která přímo nesouvisí s jeho prací, dobře mi poradil a za to mu děkuji. Doufám, že nebude postihován, když se přihlásí za to ,že mi poradil, kde najdu nejbliší prodejnu nahradní dílu na škodovky. Porouchalo se mi auto. Jsem automechanik z Brna, auto si umím opravit, ale bez dílu to nešlo a pravě Váš revizor mě ,,spasil\" Ještě jedno u mu díky!!! Petr S.


Dobrý deň, túto sobotu som cestoval autobusom linky 98 večer do Petržalky (odchod zo zastávky OD Slimák cca. 20:50) . Nedopatrením som nechal môj mobilný telefón v autobuse pri zastávke Tupolevova. Týmto by som sa chcel poďakovať šoférovi autobusu následného spoja a šoférovi autobusu, v ktorom som si nechal mobilný telefón za promptné reagovanie a riešenie situácie. Samozrejme aj pani, ktorá mobil odovzdala šoférovi. Mobil sa našiel. S pozdravom Tomáš H.


Dobrý deň, chcela by som dať pochvalu Vášmu vodičovi, ktorý dnes ráno, t.j. 13.03.2015, číslo autobusu 2211 o 8,23 hod. na linke č.63 smer Lamač, zastávka Trnavská, keď už mal zatvorené dvere a čakal na zastávke na zelenú ( pred ním stál ešte jeden autobus) bez toho aby som na autobus utekala alebo mu dala na javo, že by som chcela nastúpiť, sa ma kývnutím hlavy spýtal, či chcem ešte nastúpiť a otvoril mi dvere. Je to len maličkosť ale mne spravil s tým veľkú radosť a dobrú náladu :-D . Ponáhľala som sa do roboty a veľmi dobre mi to padlo. Máloktorý vodič to spraví. Naopak, minulý týždeň mi jeden vodič električky, tiež to bolo ráno, a to som na tú električku utekala, zavrel dvere tesne pred nosom. Dobre, že ma neprivrel, ale do električky ma veru nezobral, odišiel. Dnešný vodič mi spravil dobrú náladu a radosť :-) takže som Vám musela napísať. Ľudia sa vedia len sťažovať, málokedy niekto niekoho pochváli. Viem to z vlastnej skúsenosti a preto naozaj pochváľte Vášho vodiča určite mu to dobre padne. Ďakujem a prajem pekný deň. Jarmila S.


Veľká pochvala! Dňa 27.2. o 12:00 na zastávke Šustekova vodič autobusu č.88, otvoril dvere, vystúpil a išiel pomôcť staršej pani s dvoma paličkami pri nastupovaní. S pozdravom Miloš S.


Dovoľte najprv vyjadriť celkové uznanie – som presvedčený, že dlhodobo sa služby DPB neustále zlepšujú – čo sa týka presnosti dodržiavania grafikonov, kvality vozového parku ale aj slušnosti a profesionality vodičov. Vďaka Vám za to! Už dávnejšie sa chystám napísať Vám jeden pozitívny podnet. Pred pár dňami mi ho znovu pripomenulo slušné správanie dvojice vodičov (poznačil som si to na lístok a dodatočne to teraz vybavujem). 28.1. asi o 9:22 sa na zastávke Prievozská smerom do mesta stretli dva trolejbusy – č.201 a č.208. Vodič 201-tky, hoci by už mohol odísť zo zastávky, citlivo počkal niekoľko sekúnd, aby ľudia, ktorí vystúpili z 208-ky stihli nastúpiť do 201-ky. Ďalšiu zastávku už mali oba spoje odlišnú (hoc aj s rovnakým názvom). So želaním spokojnosti z Vašej práce a mnoho spokojných a vďačných cestujúcich Pavol K.


Dobrý deň. Dnes som bola veľmi milo prekvapená ľudským, milým správaním vodiča električky č. 4 - 7745. Išli sme nejak po jedenástej cez Molecovu a chcela nastúpiť taká staršia pani. Tento pán vodič ihneď vystúpil, milo sa na ňu usmial, pomohol jej nastúpiť, podal tašku, s úsmevom! a skočil šup ,,za volant" a frčal ďalej. Aj ten spôsob jazdy bol príjemný ako on. Som úplne milo prekvapená, že taký človek ešte existuje a robí vám skutočne dobré meno! Viem, že je to nesmierne náročná práca. Veľmi skoro vstávajú a musia sa celý deň na maximálne sústrediť a ešte toto dokáže?! Klobúk dole. Moja mama viac ako dvadsať rokov jazdila na električkách, tak viem o čom to je. Viem, že sa ľudia len sťažujú a pochvalu nikto nenapíše a pritom si to koľkokrát zaslúžia. Tak aby ste vedeli, že dobrí ľudia existujú, aj medzi vami. S pozdravom Paulína K.


Dobrý deň, dnes som cestovala v trolejbuse č. 202, ktorý išiel o 12:43 zo zastávky Rajská. Okolo 12:51 sme prechádzali cez križovatku na Prievozskej a tam vbehlo pred vodiča trolejbusu auto, tak prudko zastal. Veľmi sa nám cestujúcim páčila vodičova reakcia. Hneď vyšiel z vozidla a bez vulgarizmov začal hovoriť vodičovi auta, že nech si dáva pozor ako jazdí, že v trolejbuse vezie veľa ľudí. Neohľaduplný vodič auta začal používať vulgarizmy. Vodič trolejbusu vošiel do vozidla a hneď sa nás pýtal, či sa nám niečo nestalo. Páčilo sa nám, že sa nás ešte dvakrát spýtal, či sme všetci ok a išli sme ďalej. Preto by som chcela pochváliť tohto vodiča za bezpečnú jazdu, za veľmi dobrú a pohotovú reakciu a za starostlivosť o cestujúcich. Prajem pekný deň. S pozdravom Silvia K.


Chcela by som poďakovať za cestujúcich vodičovi električky č. 6 - 7101, ktorý nás okolo 17:40 premrznutých a premočených odviezol z Gaštanového hájika, kde mal konečnú až do Rače. Ďakujeme za ľudskosť. S pozdravom Alena T.


Dobrý deň prajem, dnes dopoludnia po desiatej hodine som nastúpila v Dúbravke na Alexyho na autobus č. 84, číslo vozu bolo 18501. Už vtedy bola riadna kalamita, vodič mal problém sa pohnúť zo zastávky Dubova, išiel krokom a veľmi spoľahlivo. Tu jeho jazdu som ocenila spolu s ďalšími cestujúcimi, keď sme míňali na Pražskej odstavené iné autobusy, trolejbusy MHD. S pochopiteľným meškaním, ale dostala som sa do Petržalky. Chcem všetkým vodičom MHD, ktorí dnes jazdia, poďakovať za nás všetkých, ktorí sú na Vaše služby MHD odkázaní. Verím, že teraz na spiatočnej ceste, keďže sa do Dúbravky musím vrátiť sa mi podarí dobre docestovať. S pozdravom Stella S.


Dobrý deň, chcela by som sa poďakovať vodičovi trolejbusu linky č. 209. Cestovala som 8.12.2014 asi o 11.00 na Kramáre a zabudla som si v trolejbuse kabelku. Dobrí ľudia ju odovzdali vodičovi. Tiež ďakujem dispečingu, že proptne zareagoval a behom hodiny som už mala kabelku spať. Ešte raz Vám patrí veľká vďaka!


Dobrý deň, chcela by som vyjadriť pochvalu na pani vodičku električky (včera, električka č. 3, smer Rača, vozeň 7745, nastupovala som na zastávke Račianske mýto). Pani vodička požiadala jednu bezdomovkyňu, ktorá smrdela a bola špinavá aby opustila vozidlo - čo si veľmi cením, lebo za celé roky som nevidela ani jedného vodiča MHD, ktorý by ozval, keď mu nastúpia do vozidla bezdomovci, ktorí smrdia a špinavými rukami tam všetko chytajú. o 2 zastávky neskôr nastúpili ďalší 2 bezdomovci, ktorí rovnako požiadala aby vystúpili, avšak sa 1 z nich preukázal preukazom telesne postihnutého (myslím si, že aj keď je telesne postihnutý, tak má chodiť do vozidla MHD čistí a nepáchnuci, tak aby tým neobťažoval spolucestujúcich). Chcela by som túto pani vodičku veľmi pochváliť a dať ju za príklad aj iným vodičom, lebo takí ľudia v MHD len roznášajú choroby a ona nás tým ochránila. Kiežby sa takto správali viacerí vodiči MHD v BA - pretože my ostatní si platíme, nie zrovna lacné, cestovné a musím znášať vo vozidle špinavých bezdomovcov pokiaľ sa vodič neozve. Ďakujem, že ešte existujú ľudia, ktorí sa vedia ozvať.


Dobrý deň. Nevyužívam MHD často, mám auto, ale od ostatného „Európskeho týždňa mobility“ sa mi to zapáčilo, zvlášť keď boli nasadené na spoje č 201 a 202 nové, pekné a pohodlné trolejbusy. Okrem toho som zistil, že cestovanie MHD je hlavne v dopravných špičkách rýchlejšie a tiež lacnejšie ako autom. Avšak má to aj svoje problémy a to sú niektorí cestujúci. Dňa 11.10.2014 som cestoval linkou č. 201 z Dudvážskej ul. na trhovisko. Práve som rozmýšľal, ako vyjadriť uznanie DPB za obnovu vozového parku, keď (myslím, že to bolo na zastávke Prievozská) nastúpil mladík s horským bicyklom zadnými dverami. Vodič trolejbusu ho vyzval, aby nastúpil dverami na to určenými (pre kočíky a pod.). Mladík poslúchol, ale pohľad na jeho bicykel vzbudil rozpaky a aj slovné komentáre. Asi sa vracal z nejakých cyklocrossových pretekov, lebo na bicykli bolo niekoľko kilogramov blata. Samozrejme arogancia mu nechýbala. Píšem to preto, aby sme si už konečne začali vážiť to, že aj v MHD sa dá cestovať slušne a ak niekoľko neprispôsobivých indivíduí bude ničiť snahu o skultúrnenie aj v tejto oblasti, budú márne akékoľvek snahy. Viem, že nie je v silách, ani právomoci DPB, ani vodičov MHD riešiť radikálne takéto situácie, ale DPB by mal iniciovať návrh zákonov aj v tejto oblasti. S pozdravom Daniel Š.


Dobrý večer, neviem či to sem patrí ale skúsim a dúfam, že sa to dostane na správne miesto. Chcela by som udeliť pochvalu vodičovi linky č.6/voz 7122 zo dňa 03.10.2014, kedy som danou električkou cestovala. Na zástavke Račianske mýto smer ZŠT Vinohrady cca 21:01 nastúpila pani, ktorá si sadla za mňa a bolo cítiť prenikavý zápach. Nakoľko sme chvíľu stáli na zástavke, tak som sa postavila a išla za pánom vodičom, že je vo voze dosť zapáchajúca pani, či by mohol stým niečo spraviť. Pán vodič sa postavil a išiel za dotyčnou pani a požiadal ju, aby vystúpila. Pani so postavila a vystúpila s nemiestnym komentárom. Ešte raz ďakujem vodičovi za vyriešenie situácie a za to, že nikto z cestujúcich nemusel trpieť ten zápach. Ďakujem ešte raz. S pozdravom cestujúca Petra H.


Dobrý deň, na dnešnej ceste linkou č. 61 okolo 10:48 z Hlavnej stanice som sa stretla s pozorným slušným a ohľaduplným pánom revízorom. Chcela by som sa mu ešte raz ospravedlniť za moju "uponáhľanú" reakciu. Ešte som sa nestretla s revízorom, ktorý svoju prácu neberie ako trest čo ma veľmi prekvapilo. Ďakujem a prajem veľa úspechov v práci :) Ostávam s pozdravom, Katarína G.


Dobrý deň prajem,
rád by som aspoň takto ocenil vodiča električky č. 9, vozeň 7102, ktorý dnes večer na Trnavskom mýte slušne vyriešil situáciu, keď starší, psychicky chorý pán obťažoval cestujúcich. Po príchode polície, ktorú zavolal, sa cestujúcim aj ospravedlnil. Bodaj by takýchto slušných a proaktívnych vodičov bolo viac. S pozdravom Rastislav D.


Dnes ráno 12.8. som stratil peňaženku s dokladmi vo vozidle č. 207 (6228). Týmto sa chcem poďakovať pracovníčke DPB na dispečingu a hlavne vodičovi, za vyšetrenie, riešenie a odovzdanie mojich dokladov. Ešte raz veľká vďaka za poctivosť, profesionalitu a ústretový prístup. Róbert


Dňa 3.7.2014 v čase o13:20 telefonicky poďakovala cestujúca vodičovi vozidla číslo 35201, ktoré dňa 2.7.2014 premávalo na linke číslo 67. Vodič ochotne cestujúcej umožnil nástup do vozidla na zastávke na znamenie „Korytnícka“, napriek tomu, že na zastávke nikto nečakal a ona na zastávku ešte len prichádzala na odchod vozidla podľa už neplatného CP lebo si neuvedomila, že spoje už premávajú v prázdninovom režime.


Dobrý deň,

Dovoľujem si poslať vám jednu nevyžiadanú spätnú väzbu na našu víkendovú skúsenosť s MHD v BA. Podnet dala moja manželka a poprosila ma, aby som vám určite napísal. Zúčastnili sme sa víkendového bežeckého podujatia Tesco beh pre život. Logistika, konkrétne parkovanie bolo vyriešené aj tak, že sa dalo parkovať pri Lamačskom Tescu a fungovala bezplatná kyvadlová doprava na Železnú studienku. Túto možnosť sme aj využili. Veľmi sme boli spokojní nielen so samotným faktom, že sme mohli takto bezproblémovo parkovať a presunúť sa, ale všimli sme si vysokú profesionalitu, ústretovosť, ochotu poradiť a trpezlivosť vodičov. Ako na ceste tam, tak aj späť. Ochotne ľudom poradili, vysvetlili, poprosili o strpenie pri čakaní na ďalších bežcov, aby sa autobus ako tak naplnil atď. zanechalo to v nás veľmi dobrý dojem. Tak ak viete presne, ktorí vodiči mali cez tento event službu, tak, že ich pozdravujeme a ďakujeme ;) Všetko dobré. RóbertNechcem sa stážovať, chcem pochváliť. Tak sa toto dúfam dostane tam, kam treba. Nie som už najmladšia a často cestujem električkou č. 4 zo Zlatých pieskov. Dnes 1. 7. 2014 okolo 12. hod. som išla linkou č. 7755. Vodič - mladý pomáhal všetkým mamičkám pri nakladaní deti s kočiarikmi (bolo ich dosť, asi 6 až 8)počas celej jazdy. Cestovala som zo Zlatých pieskov po Most SNP, tam som vystupovala. Ten PÁN vodič vždy na zastávke vybehol a pomáhal, čo je nezvyčajne pekné a preto Vám píšem. Určite to nie je samozrejmosť, iní vodiči si nevšímajú nič. Keby sa dalo niekde pochváliť tohoto človeka, ktorý pojal svoju prácu naozaj krásne a za to mu vyjadrite vďaku. Medzi tými cestujúcimi boli aj ľudia zo zahraničia a aj tí boli prekvapení jeho prijemným počínaním.

Vďaka mu !


Dobrý deň,
týmto e-mailom chcem vysloviť pochvalu vodičovi DPB linky č.32, ktorý jazdí zo zastávky Kuklovská každý pracovný deň o 6:28 hod. (slovanista). Jazdím s ním už skoro dva roky a za tú dobu som si všimla pozitívny prístup k práci a opatrnú a ohľaduplnú jazdu. Vďaka nemu nikdy nemeškám do práce a nie som jediná. Dúfam, že sa s sním každé ráno poveziem ešte ďalších pár rokov.
Okrem iného chcem pochváliť aj veľmi prehľadný dizajn webovej stránky DPB.

S pozdravom Katarína


Dňa 4.6.2014 sa ozval cestujúci na telefonickú linku callcentra, aby oznámil spokojnosť s prácou revízorov DPB. Cestujúci – pán Matej bol „veľmi milo prekvapený profesionálnym prístupom revízora, ukážkovým chovaním a ústretovosťou voči všetkým cestujúcim,“ povedal našej zamestnankyni callcentra.


Vážení pracovnici vnútornej kontroly DPB,

aj keď tuto Vašu e-mailovú adresu zrejme využívajú cestujúci hlavne na podávanie sťažností, ja by som tu rád vyjadril poďakovanie a pochvalu vodičovi autobusu linky č. 50, voz c. 2345, ktorý dnes 8.5.2014 o cca. 14:45 na zastávke "ZST - Nove Mesto" smerom na Aupark vykázal z prepravy cestujúceho so špinavým psom. Cestujúci tam po tichom a osobnom upozornení zo strany vodiča ohľadom porušovania prepravného poriadku začal robiť rozruch tým, že začal vulgárne a teatrálne vykrikovať, na čo vodič zareagoval zvýšeným hlasom, ale zdôrazňujem, vodič nepoužíval na rozdiel od cestujúceho vulgárne slová. Cestujúci tam vykrikoval, že vodiča nahlási riaditeľovi DPB, tak by som Vás chcel poprosiť, keby ste pánovi riaditeľovi DPB v prípade, že by tak cestujúci so psom naozaj učinil, posunuli aj tento môj e-mail ako ďalšie svedectvo celej udalosti. Lebo je mi jasné, že keď sa ten cestujúci so psom - bude sťažovať na pána vodiča, určite "zabudne" uviesť, že jeho pes nemal ani náhubok, nebol ani v prepravnom koši a najviac, pes, aj keď mal pôvodne bielu srsť, aktuálne ju mal svetlohnedú, lebo bol značne ufúľaný. Skrátka, vodič si podľa mňa vykonal svoju prácu profesionálne a správne cestujúceho upozornil, že porušuje prepravný poriadok tým, že jeho pes nemá ani náhubok a nie je ani v prepravnom koši a že nemá právo obťažovať a ohrozovať so svojim psom ostatných cestujúcich. Kiežby takto postupovali aj ostatní vodiči MHD. Lebo majitelia psov sú veľmi precitlivení na svojich chlpatých miláčikov, ich drzému rozmaznanému psíkovi sa nesmie ani chĺpok na tele skriviť, ale to, že svojim obťažujú a ohrozujú a porušujú pravá iných ľudí, to ich netrápi, to úplne bagatelizujú. A najviac, ak si ich niekto dovolí upozorniť na porušovanie predpisov o držbe a chovaní psov, začnú byt spravidla ešte agresívnejší ako ich miláčikovia - čo bol presne aj dnešný prípad cestujúceho vykázaného vodičom z prepravy. Ja už roky denne cestujem do a z práce bratislavskou MHD a ako Váš dlhoročný zákazník plne súhlasím s tým, aby vodiči vykazovali z prepravy takých cestujúcich so psami, ktorí nevedia odhadnúť, kde je hranica elementárnej slušnosti, hygieny a bezpečnosti. Psy, okrem všeobecne známej besnoty (ktorá je v dnešných časoch utlmená očkovaním), môžu prenášať - a často aj prenášajú - napríklad toxoplazmozu (ľudovo zvanú "mačací bacil", ale tato sa týka rovnako aj psov), leptospirozu, resp. v špinavých pazúroch tetanus - všetko sú to veľmi vážne ochorenia prenosne na človeka.
Takže na zaver ešte raz ďakujem pánovi vodičovi autobusu č. 50, že nepodľahol "módnej vlne" tzv. "ochrany zvierat" na úkor práv platiacich cestujúcich a urobil si svoju prácu presne tak, ako ju urobiť mal.
S pozdravom Juraj P.


Dobrý deň,

touto cestou by som sa chcela veľmi pekne poďakovať za ochotu pomôcť pri hľadaní mojej stratenej dcérky. Prednedávnom som prostredníctvom veľmi milého a ochotného vodiča autobusu linky 196 telefonovala s dispečerom a obaja mi boli veľmi nápomocní. Našťastie dcérky sa na zástavke autobusu ujala nejaká pani, ktorá jej pomohla a odprevadila ju na iný spoj, aby sa vyhla cigánom, ktorý ju ohrozovali. Takže ešte raz veľmi pekne ďakujem, som veľmi rada, že okrem ištitúcií, ktoré su na ochranu ľudí a majetku priamo určené, sa aj s podobným problémom s dôverou môžeme obrátiť na DPB, ako na prvotný kontakt, keď sa incident odohráva na zastávke, či v spoji a stretneme sa s pozitívnou odozvou, ľudskosťou a ochotou pomôcť. ĎAKUJEM.

S pozdravom, Sabina


 Dobrý deň.
prostredníctvom infolinky DPB by chcel cestujúci pán Jaroslav Š. vyjadriť pochvalu a veľkú vďaku vodičovi linky č.31/6 (1841) s ev.č.v.BL032AP, ktorý premával dňa 07.04.2014 v popoludňajších hodinách (cca 16:46 mal asi oneskorený príchod na Cintorín Slávičie údolie). Pán Jaroslav je asistent nevidiacich a sprevádza ich aj v MHD prostriedkoch. Pána vodiča si všimol viac krát , nakoľko jeho ústretovosť sa nedá prehliadnuť a preto si ho aj veľmi dobre pamätá. Pán vodič jazdí veľmi profesionálnym spôsobom a dbá o bezpečnosť cestujúcich. Je však aj veľmi obozretný a pozorne sleduje situáciu ako mimo vozidla tak aj vo vozidle. Pán vodič je ústretový voči cestujúcim a hlavne voči zdravotne postihnutým a nevidiacim. Dbá na to aby nevidiaci bezpečne nastúpili a dokonca sa postará o uvoľnenie miesta pre zrakovo postihnutých. Pán Jaroslav si tohto vodiča všimol už veľa krát a preto sa rozhodol mu aspoň týmto spôsobom vyjadriť veľkú vďaku a uviesť ho ako príklad ostatným vodičom.

 


Veľké poďakovanie!
Keďže som nenašiel rubriku pre pochvalu, využívam tento priestor, aby som sa poďakoval vodičke električky č. 5 a dispečerovi, ktorí boli v službe dňa 23. 12. popoludní. O 15.13 som vystúpil z električky na Kapucínskej ulici, avšak moja taška so všetkými dokladmi i peniazmi zostala v nej. Zostal mi len mobil, ktorým som požiadal o pomoc priateľku, ktorá sa potom skontaktovala s dispečerom a ten okamžite s vodičkou električky. Po 10 minútach som dostal najkrajší tohoročný vianočný darček -oznámenie o nájdení mojej tašky. Tašku som si potom mohol vyzdvihnúť u sympatickej vodičky pri spiatočnej ceste električky na Kapucínskej. Chcem sa obom zamestnancom DPB a.s. poďakovať za ochotu, ústretovosť a nezištnú pomoc. Želám im radostné Vianoce a veľa šťastia v novom roku. Ja budem na nich dlho spomínať.
S pozdravom Jozef Č.


Dobrý deň, ďakujem vodičovi električky č.8, ktorý dňa 21.10.2012 cca o 12,30 hod na zastávke na Miletičovej ul. smerom do mesta otvoril dvere dobiehajúcim cestujúcim hoci už signalizoval odchod zo zastávky. Vďaka za všetkých.


Dobrý deň, chcel by som vyjadriť pochvalu na p. revízora. Jeho komunikácia s cestujúcimi bola príjemná, ústretová a profesionálna. Nakoniec cestujúcim poprial príjemnú cestu. Cením si takýto prístup p. revízora k cestujúcim. Bol by som veľmi rád, keby sa mu vyjadrila pochvala a poďakovanie. Matej


Dobrý deň,
nedá mi, aby som nevyslovila pozitívnu reakciu na vodiča električky č.2 ( voz 7113) smer centrum, ktorý na zástavke pred Polusom cca 6.45 v kľude čakal na dobiehajúcich ľudí. Cestujem tam denne a stáva sa mi, že vodič odíde aj keď bežím a \"pred nosom\" sa pohne a následne pár metrov stojí na červenú. Preto prosím, aby nadriadený tohto vodiča moje slová tlmočil a vyslovil mu pochvalu. Je vidieť, že mu nejde asi len o príjem, ale zrejme aj o službu cestujúcim. Ingrid N.


Dobrý deň prajem, rada by som Vám vyjadrila poďakovanie za predĺženie trolejbusovej linky 207 až k Vojenskej nemocnici. Veľmi to uľahčuje život celej nasej rodine my, čo dennodenne cestujeme zo západnej strany mesta do centra s deťmi tak nemusíme \'pochodovať\' cez celu Patrónku na trolejbus, a to isté cestou domov v opačnom smere. Moji rodičia zo starého mesta sa tak jednoduchšie dostanú do Vojenskej k lekárom. Je to vynikajúce, ďakujem! S pozdravom, Martina K.
 


Dobrý deň,
keďže som nevedela, na ktoré oddelenie som to mala presne poslať tak to posielam radšej viacerým, hádam sa to dostane k tým povolaným. Chcela by som veľmi pekne poďakovať pracovníčkam na infolinke. Sú veľmi milé, príjemné a profesionálne. Pomerne často využívam informačnú linku hlavne kvôli meškaniam autobusov (hlavne v zime) a aj keď je človek nahnevaný, že mu nejde spoj ony sú vždy veľmi ochotné pomôcť. Taktiež by som chcela poďakovať šoférom na linke 59, ktorou som pravidelne cestovala. Ich umenie v rannej špičke je fakt úctyhodné. A milo ma prekvapil jeden z vodičov, ktorý si všimol slepú cestujúcu, ktorá sama stála na zastávke. Posunul sa tak, aby bol priamo dverami pred ňou a ešte aj vystúpil, či teda čaká na jeho autobus. Veľa ľudí nadáva na MHD. Tak som sa rozhodla Vám napísať aj niečo pozitívne, nielen samé sťažnosti. Keď už si ľudia dajú čas a námahu na napísanie niečoho negatívneho, treba si nájsť čas aj na pochvalu.
Ešte raz ďakujem za Vaše služby a prajem Vám len ďalšie zlepšovanie.
S pozdravom Jana C.


Dobrý deň,

mám 63 rokov a dosť často cestujem s električkou. Včera 26.8.2013 som dobiehala na električku č.5 na Kapucínskej ulici okolo 15 hod. Chcem Vás veľmi poprosiť o odmenu vášmu pracovníkovi v električke č.7929 v opísaný čas. Je to výnimka z výnimiek, milý, ochotný a pokojný pracovník. Vážme si takýchto pracovníkov. Nielenže ma počkal, ale v kľude mi odpovedal po poďakovaní " ZA MALIČKO" tak mi spríjemnil cestu ani si neviete predstaviť. Končil službu na Vinohradoch okolo pol 4.To nebolo po prvý krát, kedy som mala šťastie s týmto vašim pracovníkom cestovať a pre jeho príjemne správanie som si ho zapamätala a preto vás prosím odmeňte ho.
Ďakujem Vám za uskutočnenie mojej prosby.
Mária.


Vážený dopravca,
osobne by som veľmi rada (snáď aj v mene všetkým ostatných spokojných cestujúcich) poukázala na skutočnosť, že len napr. v tomto týždni mala som možnosť prežiť neskutočne fajn až 3 jazdy autobusom, a to, s mladým sympatickým šoférom menom František.
Ide o spoj- A68 (najnovšie vozidlo šedej farby typ Mercedes-Benz č. 4921, EČV: BA-196UY), odchod o 9,00 hod. zo zastávky Trnavské Mýto smer Petržalka, vystupovala som na zastávke Švabinského (2x). V stredu som bola na Pošte BA 55, Furdekova a nastupovala na zastávke oproti Saleziánom. Autobus som zbadala len na poslednú chvíľu, pričom v čase prázdnin je harmonogram redší, aj som si vzdychla, pokúsila sa rukou naznačiť a úsmevom, či by ma ešte nevzal. Mladý muž sa len pousmial, znovu otvoril dvere, pekne som sa mu poďakovala. Dačo neuveriteľné v dnešných neblahých časoch, že sa ešte nájde a hlavne medzi mladými ľuďmi slušný a úctivý človek, čo má rád svoju prácu. Vodič jazdil priam majstrovsky- sa takou akousi ľahkosťou a plynule, volant netrhal, no jedna báseň to vždy jazdy pre nás všetkých boli, to mi verte. Navyše, nielen ku mne, ale aj k ostatným ľuďom bol max. ústretový, s úsmevom na tvári náležite odpovedal na sem-tam položené mu otázky cestujúcimi, podotýkam, že išlo väčšinou o vekovo už starších spoluobčanov - dôchodcov.
Ďakujem za porozumenie, s pozdravom
S. Vachová


Dobrý deň,
zaujala ma informácia o tom, že Dopravný podnik postupne kúpi bezbariérové električky. Dúfam, že ich nasadíte aj na trať z a do Karlovej Vsi. Neviem totiž, či v našom meste existuje miestna časť, ktorá by bola odkázaná len na električky. Využívam invalidný vozík a na krátke vzdialenosti dve francúzske barle. Nastupovanie do električiek a vystupovanie z nich je pre mňa veľmi náročné. Bývam pri Centrume. Chodí tam jediný bezbariérový autobus č. 35. Kým ste neskrátili jeho trasu, cestovala som ním k TECSO Lamač a potom som prešla do bazéna na Mokrohájskej. Neskôr som musela prestupovať na Lipského, kde bol na nástupišti životu nebezpečný betón. Autobus tam nedokázal zastaviť tesne pri nástupišti. Vodiči neboli ochotní vyklopiť kovovú platňu. Preto som tade prestala cestovať. No nebudem Vám rozpisovať svoje problémy, pretože určite o mnohých z nich viete.
V minulosti som čítala, že nové električky budete kupovať kvôli novej trati z a do Petržalky. Dúfam, že ste to prehodnotili. Určite by bolo rozumné, keby tieto električky premávali v celom meste, pričom by boli vyznačené v cestovných poriadkoch. Veľmi by to pomohlo mnohým cestujúcim. Nielen hendikepovaným. Prajem Vám veľa úspechov! Andrea F.
P.S.: V ostatnom čase som zaznamenala zvýšenú ochotu vodičov električiek pomôcť mne a mojej mame ako mojej sprievodkyni pri nastupovaní do električky. Veľmi si to vážim a aj touto cestou im ďakujem. V autobusoch a trolejbusoch sa s takouto ochotou stretávam málokedy.


Som telesne postihnutá (na invalidnom vozíku) a často využívam bezbariérové autobusy. Niektorí vodiči sú veľmi milí ako aj dnes a včera som sa stretla s veľmi milými vodičmi. Včera som cestovala zo zástavky Jungmannova na Zochovu s vodičom linky č. 83 približne okolo 15:40 a na Zochovej sme boli cca 15:46. Vodič bol veľmi ochotný a bez problémov mi dal plošinu na zastávke dolu a aj, keď som vystupovala. Dnes som cestovala z Jungmannovej cca o 14:21 a vodič bol ten istý ako včera linka číslo 83. Žiaľ číslo autobusu som si nepozrela, ale ak môžete zistite to prosím a pochváľte ho prosím. A na Sokolskej som nastúpila na autobus linky č. 32 číslo 1108 a ten bol tiež veľmi ochotný. Zo zástavky Siemens išiel okolo 18:21 a bol to ten istý číslo autobusu 1108. Bol to mladý muž. A vodič linky č. 44 zo zastávky Siemens číslo 1900 tiež bol veľmi ochotný. Týmto všetkým vodičom patrí moja veľká vďaka.

S pozdravom ostáva Eva Z.


Dobrý deň,
chcem vyjadriť veľké poďakovanie trom vodičom DPB, ktorí dnes 8.7.2013 popoludní slúžili. Prvý bol autobus č. 84 o 14:18 zo zastávky Jungmannova smer Staré Mesto.
Druhý vodič autobusu č. 32, číslo 1108 išiel okolo 14:30 zo zastávky Sokolská smer Karlova Ves. A tretí vodič minibusu č. 44, číslo 1900, cca o 14:44 z Bárdosovej na Kolibu. Asistoval som mojej kamarátke, ktorá je na elektrickom vozíku. Cestovali sme z Petržalky na Kolibu a naspäť. Všetci traja vodiči boli veľmi milí, ohľaduplní a nápomocní, najmä vodiči autobusov číslo č. 32 a č. 44, ktorí nám veľmi ochotne pomohli s nastavením plošinky aj cestou späť. Uvedomujeme si, že by mali pomáhať, ale veľmi sme ocenili ústretovosť z ich strany.

Pekne ďakujeme. Branislav H.


Cestujúci by chcel vyjadriť veľkú vďaku pracovníkom DPB. Pán dobiehal na trolejbus 207/3 (6250) s odchodom 13:11h zo zastávky Valašská . Vodič bol ochotný a počkal na neho. Cestujúci vystúpil a zabudol si v trolejbuse ruksak. Volal do Infocentra, kde mu ochotne p. Mokrýšková vyšla v ústrety a pomocou pracovníka dispečingu. Ten vyzval vodiča , ktorý následne ruksak uschoval u seba v kabínke Touto cestou by chcel cestujúci vyjadriť nesmiernu vďaku a pochvalu pre všetkých pracovníkov, ktorí mu pomohli nájsť ruksak s dôležitým obsahom.


Dobrý deň, rada by som touto cestou vyslovila pochvalu vodičovi na linke č. 68 dňa 18.6.2013, s odchodom zo zastávky Holíčska o 7.34h. S takou ohľaduplnou jazdou som sa už dávno nestretla. Zastavoval na prechodoch pre chodcov v predstihu, čakal na dobiehajúcich, na zastávke Starohájska, kde keď sa cestujúci na chvíľku prestane sústreďovať na jazdu, hneď má vyskočenú platničku alebo seknutú krčnú chrbticu išiel neskutočne citlivo, až som si pomyslela, či už náhodou naši zlodejskí verejní činitelia nedali opraviť tie strašné jamy, ale môj pohľad zadným oknom ma utvrdil v tom, že tieto jemne prešiel, takže ich temer vôbec nebolo cítiť.
Ďakujem , vyslovte mu, prosím, pochvalu, píšem za viacerých cestujúcich, ktorí sedeli okolo mňa. Takouto jazdou šetrí náš spoločný majetok a možno má aj ľudí celkom rád.
Ďakujem. Anna H.


Dobrý deň,
chcela by som napísať veľmi pozitívnu reakciu na pána šoféra električky č. 5, z dátumu 15.06. cca okolo 18-19hod, ak som si dobre zapamätala číslo električky 7927. Využívam predplatený CL už niekoľko rokov, som stála zákazníčka DP Bratislava.
Pán šofér sa výborne zachoval vo veci neprispôsobivých rómskych cestujúcich, ktorí výslovne svojim správaním obťažovali ostatných cestujúcich vo vozni vrátane mňa s kamarátom. Požiadal ich aby opustili vozeň. Tí dvaja navyše určite cestovali bez cestovných lístkov.
Konečne sa nájde niekto, kto sa nebojí a dodržuje predpis, podľa ktorého ma pravo vyhodiť zo spoju cestujúcich, ktorí obťažujú iných. Keby takí boli všetci šoféri a viac si všímali čo sa deje za ich chrbtom.
Veľká vďaka a prajem pánovi šoférovi všetko dobre a veľa pozitívnej nálady v práci.
Ďakujem.
S pozdravom Linda T.


Dobrý deň, veľmi rada by som vyjadrila pochvalu vodičovi z dnešnej rannej autobusovej linky č. 65 Tbiliská - Čachtická (odchod 8,30), aj napriek nepríjemnej situácii (rozbité bočné sklo na vozidle) zostal veľmi milý a hlavne pokojný a príjemný, čo sa vodičom MHD stáva málokedy. Kiež by ste mali viac takýchto vodičov. S pozdravom Ivana M.


Touto cestou by som rada poďakovala pracovníčke DPB p. Rozvadskej, ktorej som
na linku DPB 5950 5950 zúfalá zavolala, že som si v električke smer Ružinov, kde som dve zastávky pred konečnou vystúpila, zabudla tašku s nákupom vecí nemalej finančnej hodnoty, ktoré som večer potrebovala kvôli návšteve divadla. Pani Rozvadská veľmi pohotovo reagovala a kontaktovala vodiča električky, ktorý jej, na moje veľké potešenie, oznámil, že skutočne túto tašku má. Podarila sa neuveriteľná vec – v jeden deň sa na jednom mieste stretli traja čestní ľudia: poctivý nálezca, ktorý tašku odovzdal vodičovi a ochotná dispečerka pani Rozvadská a tak sa taška aj s mojím nákupom o necelú hodinu ocitla znovu v mojich rukách. Škoda, že neviem meno vodiča električky a človeka, ktorý tašku odovzdal vodičovi. Chcem veriť, že takýchto poctivých ľudí je medzi nami viac, než si myslíme. Dúfam. Neviem nájsť slová, ktorými by som týmto trom ľuďom prejavila svoju veľkú vďaku. Obrovské ďakujem občanovi, ktorý tašku odovzdal vodičovi a vodičovi, ktorú tašku odovzdal mne a pani Rozvadskej – bez jej pohotovej reakcie by sme sa my všetci nestretli a nemohli by sme si povedať, že česť a statočnosť sú vlastnosti, ktoré sú nám občanom vlastné. Ďakujem, ďakujem, ďakujem.

Adriana G.


Vážení predstavitelia Dopravného podniku Bratislava,
rád by som sa touto cestou srdečne poďakoval vodičovi trolejbusu linky č. 201, ktorého meno nepoznám, za to, že po odovzdaní mojich stratených dokladov neznámou cestujúcou našiel spôsob ako ma skontaktovať cez mobilné číslo a odovzdal mi nezištne všetky stratené doklady nepoškodené a v poriadku. Šlo o vodiča trolejbusu č. 201, ktorý končil smenu dnes, dňa 5. 6. okolo 14.30 na Hlavnej stanici. Rád by som Vás poprosil, ak je to možné, aby mu bola udelená nejaká pochvala, myslím, že každý si vie akých problémov s vybavovaním všetkých nových dokladov ma ušetril.
Ešte raz Vám vopred ďakujem a dúfam, že píšem správnym ľuďom, keďže nejakú rubriku pochvaly alebo poďakovania som na stránke DP nenašiel.
S pozdravom
Miroslav T.


Dobrý deň,

chcem poďakovať vodičovi električky 6/17 číslo 77 37 , ktorý dňa 3.7 našiel vo svojom vozidle cestovnú tašku mojej dcéry a odovzdal ju na DPB, ktorá cestovala v utorok na Majstrovstva sveta v Hokejbale do Kanady. Nesmierne nám pomohol boli tam osobné veci pas a peniaze. A týmto si nesmierne cením, že v dnešnej ťažkej dobe sa nájde ešte človek ktorý odovzdá nájdené veci. Ešte raz srdečná vďaka pán šofér. Ďakujem.
Jaroslav Z.


Dobrý deň, chcela by som poďakovať šoférovi ak by sa dalo napíšem verejne na váš portál ale neviem kde sa tam dá vyjadriť názor, tak aspoň touto cestou. Dnes veľká pochvala pre vodiča električky č. 7724, cca o 13hod smer Dúbravka, veľmi ochotný, milý, počkal, pomohol s kočíkom, čakal na ľudí ktorí chodia s palicou a pomohol dedkovi nastúpiť. Vynadal ľuďom aby ma pustili sadnúť a uvoľnili miesto pre kočík. Naozaj klobúk dole, že existuje takýto OHĽADUPLNÝ ŠOFÉR. Ďakujem.
S pozdravom Henrieta a Kikinka.


Dobrý deň, píšem Vám aby som sa poďakovala za prístup a správanie sa dispečera a autobusára, ktorý mi včera pomohli. Včera ( 12.5.2013 ) som cestovala o 22:15 študentskou linkou 141 z hlavnej stanice do stanice vozovňa Hroboňová. Po príchode domov som zistila, že som si v danom autobuse zabudla notebook. Išla som do vozovne Hroboňová kde ma SBS na vrátnici zaviedla za dispečerom, ktorý zavolal do depa kde mal autobus 141 stáť. Autobusár tejto linky sa išiel pozrieť do autobusu, kde môj notebook našiel. Ochotne mi ho priviezol do vozovne. Musím povedať , že som nedúfala že svoj počítač v ktorom mám uložené osobné údaje a pre mňa dôležité práce do školy ešte uvidím. Už vôbec som neočakávala taký milý a ochotný prístup z ktorého som bola veľmi milo prekvapená.
Píšem Vám hlavne preto, že moja vďaka je veľmi veľká. Chcela som aby ste vedeli že zamestnávate dobrých ľudí. Ďakujem Je mi ľúto, že nepoznám mená autobusára ( linka 141, mercedes 492 ) a dispečera ( ktorý slúžil 12.5. večer vo vozovni Hroboňová ) aby ste im moje poďakovanie odovzdali. Viem, že táto mailová adresa slúži na sťažnosti. No keďže som nenašla adresu na poďakovanie, rozhodla som sa napísať na túto adresu.
S pozdravom a veľkou vďakou
Katarína D.


Dobrý deň,

som študentka tretieho ročníka na Právnickej fakulte v Bratislave a každodenne využívam prostriedky hromadnej dopravy v Bratislave. Cestujem po Bratislave už štyri roky a nikdy som nemala vážny podnet k tomu, aby som sa obracala na Dopravný podnik. Až do dnešného dňa.
Keďže cestujem každý deň, či už do školy alebo do práce, stretávam sa s rôznymi situáciami v našich autobusoch, trolejbusoch a električkách. Mnohokrát sa mi stalo, že som bežala na autobus a pán vodič mi zatvoril dvere pred nosom. Ja som ešte pomerne mladá a je aj fajn, že si občas aj pobehnem. Ale veľakrát sa stretávam, a to mi je obzvlášť ľúto, keď vidím pri takom behu osemdesiat ročnú babičku s paličkou, ktorá je rada, že dobehne a aj tak ten autobus nestihne. Dokážem pochopiť, že aj v rámci Vášho podniku sú určité interné pravidlá a že časové harmonogramy sa musia dodržiavať. Dokážem aj pochopiť, ak má niektorý pán vodič niekedy zlý deň ( veď nie každý deň svieti slnko ) a ventiluje si určité svoje komplexy takýmto spôsobom, ale toto všetko je v poriadku a nikdy ma ani nenapadlo, aby som sa na niektorého z nich niekedy sťažovala.
Dôvod, prečo ale píšem, je že ja som dnes zažila veľmi pozitívnu skúsenosť s pánom vodičom a povedala som si, že hneď ako prídem domov, tak Vám napíšem. Dnes bol pred parlamentom štrajk, asi učiteľov ale to nie je vôbec podstatné, a cesta okolo parlamentu bola uzavretá. Na Hodžovom námestí nám pán vodič trolejbusu 207 oznámil túto informáciu s tým, že je zmenená trasa tohto spoju. Bola som celkom rozrušená, lebo som sa presťahovala na Palisády asi pred mesiacom a neovládam ešte spoje, ktoré tadiaľto vedú. Mala som však obrovské šťastie, že som išla práve v tejto 207, lebo tu bol pán vodič, ktorý mne aj jednej milej dáme poradil ako sa dostaneme na pôvodnú zástavku. Nemal problém na konečnej zastávke 207 vystúpiť a vysvetliť nám, ako máme ísť. Dokonca nám navrhol presnú trasu a cez mobilný internet nám vyhľadaj spojenie autobusu, ktorý nás privedie na zastávku Búdková. Pri prestupe na zastávke vystúpil a ukázal nám, kde máme prestúpiť. Rozlúčil sa s nami, zaželal nám pekný deň a keď odchádzal ešte mal čas nám aj zamávať.
Bola som veľmi milo unesená z takejto reakcie a som rada, že aj naše dopravné podniky na Slovensku zamestnávajú aj šikovných, milých, vľúdnych a empatických vodičov, ktorí dokážu pomôcť a poradiť cestujúcim. Myslím, že skôr sa cestujúci stretávajú s negatívnymi skúsenosťami ako s tými pozitívnymi. A práve preto som si povedala, že sa aj s Vami musím podeliť s touto milou skúsenosťou. Želám celému dopravnému podniku pekný deň, aspoň taký pekný ako mám ja dnes vďaka Vášmu vodičovi.
S pozdravom Darina Ch.


Dobrý deň, chcela by som sa veľmi poďakovať všetkým vodičom trolejbusov c. 208, ktorí počkajú prichádzajúci trolejbus č. 201 na Prievozskej ulici /smerom do mesta/, aby ľudia mohli prestúpiť z trolejbusu č. 201 do trolejbusu č. 208. Ďakujem v mene všetkých cestujúcich, ktorí sa bežiac snažia čo najskôr dostať do trolejbusu. Ďakujeme Vám za ústretovosť, ľudskosť, ste zlatí a vážime si to, čo aj dokazujeme zamávaním, aj týmto spôsobom Vám ďakujeme. Nedá mi nespomenúť dnešné prestupovanie 23.04.2013, takého ľudského a všímavého vodiča č. 208, ak som dobre videla číslo vo vnútri trolejbusu 6300/ zažije človek zriedka, o cca 6,48 sa stretli trolejbusy c. 208 a c. 201 na Prievozskej ulici /smer mesto/, aj napriek tomu, že medzi trolejbusmi stal medzimestský autobus, vodič trolejbusu 208 počkal všetkých bežiacich ľudí. Vážený DPB, máte aj skvelých vodičov, ktorí Vám robia dobre meno, vážte si ich.
Pekný deň prajem, Andrea D.Touto cestou by som sa chcel poďakovať pánovi vodičovi trolejbusu č.208 za ochotu. Bol som v Bratislave na školení, na zastávke Strojnícka som chcel nastúpiť, ale v tom zhone, že mi ide trolejbus a na automate na výdaj lístkov bolo napísané, že treba vhodiť požadovanú čiastku 0,90€ a ja som mal len 0,80€ a rozmeniť mi nemal ani okoloidúci, som poprosil vodiča, či by mi neporadil, čo mám urobiť, aby som mohol cestovať s ním. Vodič s odchodom z uvedenej zastávky o 11,10 hod. mi ochotne poradil ako postupovať a počkal na mňa pokiaľ nenastúpim. Som mu povďačný za jeho ľudský prístup a ešte raz ďakujem.
S pozdravom, Mgr. Miroslav C.


Dobrý deň prajem, chcela by som poďakovať vodičovi linky číslo 3, číslo voza 7729. Nastupovali sme na zastávke Ursínyho smer do mesta v čase 14:50 hod. Išli sme s kočíkom, vodič automaticky vystúpil z elektricky a išiel nám pomôcť. Bol veľmi ochotný, ústretový, opýtal sa náš kde vystupujeme a pomohol nám aj s výstupom. Počkal kým si sadneme a zabezpečíme kočík, až potom sa pohol. Vodič išiel veľmi dobre, nemal agresívnu jazdu ako veľa iných vodičov a hneď nám zlepšil aj náladu. Keby bolo takýchto vodičov viac, hneď by bola cesta v MHD lepšia, bezpečnejšia a kvalitnejšia. Ešte raz veľká vďaka.
S pozdravom, Monika B.


Dobrý deň, chcel by som pochváliť dnešného (30.4.2013) vodiča trolejbusu 6606 na linke 201, 4. poradie, v čase okolo 18:00. Jazdil svižne, podľa predpisov, dodržoval cestovný poriadok, vyčkával dobiehajúcich cestujúcich a perfektne kľučkoval jamám, nenabral ani jednu, čo je neraz nemožné s osobným autom, nehovoriac s trolejbusom. Aj vozidlo (6606) pôsobilo veľmi príjemne, bez vibrácii, škoda, že už nemáte viac takýchto vzorných trolejbusov, nakoľko to o novších sériách nemožno povedať...
S pozdravom, spokojný klient Peter.Dobrý deň, asi nebýva zvykom, aby si cestujúci našli čas, aby dávali aj pozitívne podnety, chcela by som však pochváliť správanie vodiča linky 93, s ktorým som dnes 1.5.2013 cestovala zo zastávky ŽST Petržalka smerom do mesta, v čase 14:19. Na zastávke pri automate s lístkami stáli tri turistky s kuframi, ktoré mali problém s ovládaním automatu. Keď si vodič všimol, že nemecky hovoriace slečny sa trápia s automatom, vystúpil, aby im pomohol vybrať lístky a následne im ukázal aj sumu, ktorú majú vhodiť, nakoľko automat práve v tej chvíli nevydával mince. Aj keď niektorí cestujúci sa pohoršovali nad malým zdržaním na zastávke, ja som správanie vodiča ocenila, nakoľko týmto krokom nepochybne pomohol turistkám jednak s lístkami, ale aj tým, že im autobus kvôli snahe kúpiť si lístok, neušiel. Vodič autobusu na jednej z ďalších zastávok tiež preukázal zodpovedný prístup, keď poprosil cestujúcu, ktorá nastúpila so zmrzlinou, aby láskavo vystúpila a tá jeho pokyn rešpektovala. Osobne mam skôr zlé skúsenosti s vodičmi a preto som chcela postoj tohto pána vodiča za jeho výkon v práci pochváliť. Prajem Vám, aby ste mali čo najviac takýchto ohľaduplných a zodpovedných vodičov.
S pozdravom, Tereza.


Dobrý večer, mám pre vás pochvalu na pána vodiča linky č. 87, číslo autobusu 2105, ktorý nás dnes 1.5.2013 na Súhvezdnej ulici o 18:46 počkal keď sme dobiehali z linky č.39 počkal na všetkých cestujúcich, včetne prebiehajúcich cez koľaje od Hornbachu. S takýmto prístupom som sa tuším ešte nestretla, klobúk dolu pred týmto vodičom, má moje uznanie a veľmi mu ďakujem za všetkých, ktorí vďaka jeho ochote nemuseli čakať na ďalší spoj 30 minút. Zaslúži si odmenu, ešte raz ďakujem a nech je takýchto vodičov čo najviac, aj keď on je zatiaľ úplnou raritou v radoch vašich zamestnancov.
S pozdravom BeataDobrý večer, chcela by reagovať na kladný prístup šoféra autobusu číslo 139.
Dnes, cestou zo Slávičieho údolia, 13:25, som utekala na autobus,ktorý som nestíhala, keď ma šofér uvidel, počkal na mňa, pokým som dobehla.
Týmto chcem poďakovať šoférovi, ktorému som to nestihla povedať osobne. Bodaj by takýchto šoférov bolo viac :)
s pozdravom Zuzana B. Dobry den,

V pondelok 25.2. som nastupoval na Nivách do autobusu číslo 50 2338 okolo 19:00 smer Šafárikovo námestie s vodiacim psom. Vodič zastavil priamo pri oznacovači, oznámil mi číslo spoja, upozornil ma na stredovú tyč vo dverách, opýtal sa, či už sedím aby sa mohol rozbehnúť a spýtal sa, kde budem vystupovať, aby zastavil na danej zastávke čo najlepšie. Musím povedať, že z mojich niekoľkoročných zážitkov s vodiacimi psami a MHD bol tento najlepší. Všeobecne moje skúsenosti z posledných mesiacov by som hodnotil ako pozitívne.
Chcel by som zároveň požiadať, aby ste spomínanému vodičovi odovzdali moju veľkú vďaku za ústretovosť a ľudskosť.

Ďakujem
a prajem pekný deň

Jozef J.


Dobrý deň,
veľká ochota a poďakovanie pani V. Mokrýškovej z call centra a vodičovi linky č. 98 v poradí 1 odchod Smolenická dňa 26.02.2013 o 12:51 hod ohladne riešenia a vrátenia stratenej veci v autobuse. Super komunikácia a ochota riešiť daný problém aj keď som už volala po 5 x stále bola milá a príjemná. K pochvale pripájam aj zásluhu dispečera p. V. Bilevica, ktorý má taktiež zásluhu na rýchlej spolupráci.
Lubka


V utorok dňa 22.01.2013 som na linke č. 5 cestoval električkou č. 7957 na trase od Račianskeho mýta po konečnú Pri kríži s príchodom na konečnú o 10:15 hod. Pri príjazde a zastavovaní na zastavku Damborského vodič ukázal mamičke čakajúcej s detským kočíkom na nástupišti, aby prešla k prvým dverám u vodiča. Vodič zastavil, otvoril dvere, vystúpil z kokpitu a pomohol mamičke nastúpiť s detským kočíkom, pretože na zastávke okrem nej nik nenastupoval. Touto cestou chcem vodičovi za jeho ľudský prístup pri výkone zamestnania srdečne a úprimne poďakovať. Dopravnému podniku prajem viac takýchto vodičov s dobrým srdcom - vodičov s veľkým \"V\". (Cestou na konečnú som si urobil o tom konkrétne poznámky, ktoré som teraz našiel vo vrecku vetrovky. Preto Vám píšem s takým oneskorením.).

S úctou Viliam T. 


Dobrý deň,

mám na Vás prosbu, aby ste pochválili vodičku električky č. 4 voz č. 7787 (meno, priezvisko neviem), ktorá dňa 26.01.2013 cca o 11,00 h v električke č. 4 smer Karlova Ves – Dúbravka, veľmi profesionálne – rázne, požiadala bezdomovcom muža a ženu, aby okamžite opustili vozidlo, čo aj rešpektovali. Cestujúci tak mali možnosť vidieť, že vodičke záležalo na pokojnej preprave cestujúcich a poriadku vo vozidle.

Ďakujem a prajem pekný deň


Dobrý deň,

dnešné (27.1.2013, 16:25) zabudnutie telefónu v električke mohlo byť nepríjemnou spomienkou nebyť profesionálneho prístupu, ktorý predviedla operátorka Zákazníckej linky 02/5950 5950. Problém bol vyriešený s prehľadom, rýchlo, vecne a k mojej plnej spokojnosti. Za všetko preto ešte raz jedno ĎAKUJEM.

Vladimír Š.


Dobry den,

rada by som sa podakovala za mily a ludsky pristup Vasho sofera na linke c. 205, ktory mi dna 15.11.2012 / stvrtok pomohol a pockal na mna, ked ma videl z dialky utekat. Islo o spoj c. 6288 a bolo to vecer o 17:22 hod. na zastavke Bajkalska v smere na Rajsku.

Rada by som sa panovi soferovi aspon tymto sposobom podakovala, nakolko sa s takymto
pristupom nestretavam casto a hlavne, ludia sa vacsinou zvyknu stazovat, ale na pochvalu im nezostava cas.

Takze, velmi pekne dakujem. ☺
S pozdravom

Petra K.


Dobrý deň!

Ja by som sa Vám len chcela poďakovať, že hoci sú dnes také ťažké podmienky z hľadiska počasia, tak robíte všetko preto, aby sa dalo cestovať v MHD. Čo človeku veľmi dobre padne, keď taký vymrznutý si sadne do vyhriateho autobusu. ĎAKUJEM!
S pozdravom

Monika S.Dobrý deň,

dňa  13. 12. 2012  nám bola telefonicky nahlásená (automaticky nahrávané) pochvala na vodiča linky č. 78.  Cestujúci   (nevidiaci)  Juraj P.  dňa  12. 12. 2012  na Astronomickej prestupoval z električky na autobus č. 78 z odchodom o 19.39h smer Čiližská. Keďže sa šmýkalo a nemal pri sebe psa,  prestup mu trval dlhšie. Vodič, keď zbadal ako prichádza k autobusu, vstal, privítal ho, pomohol mu pri nastupovaní, informoval ho o čísle linky, usadil ho a spýtal sa,  na akej zastávke vystupuje. Nakoľko v autobuse sa nenachádzal akustický hlásič zastávok  vodič ochotne upozornil nevidiaceho cestujúceho na jeho cieľovú  zastávku. Juraj vyzdvihol veľkú ochotu vodiča a správne pochopenie kampane „Nezatváraj oči pred nevidiacimi. Pomôž im cestovať!“ Touto cestou by sa chcel poďakovať tomuto vodičovi a ostatným jeho kolegom.

S pozdravom

infocentrum


 Dobrý deň,

včera som cestovala zo zastávky Ovsištské nám. autobusom č. 87 o 18.58.

Na nasledujúcej zastávke prešiel vodič autobusom a zodpovedne hľadal nejakú zabudnutú tašku. Zostala som úplne zneistená, či som na Slovensku. Vodič bol vzorne oblečený v modrej košeli s logom MHD, vyžehlených nohaviciach a celkovo upravený. Autobus bol taktiež čistý. Vrátila som sa domov s dobrým pocitom, že tu ešte nie je všetko stratené.

Ďakujem.

B. V.


 Dobrý deň,

dňa 4.10.2012 nám do Infocentra zavolal p. Jaroslav P., ktorý je nevidiaci a požiadal nás aby sme Vám zaslali žiadosť o udelenie pochvaly vodičovi linky č.202/ 7. Cestujúci čakal na spoj 202 odchod o 8:30h. na zastávke Novohradská smer Čiližská . Najskôr došla 208 a hneď za ňou zastavila 202. Cestujúci upozornili nevidiaceho že prvý spoj je č.208 , ktorý odišiel. Vodič linky 202 si všimol nevidiaceho a zastavil na jeho úrovni , vystúpil a spýtal sa ho na aký spoj čaká, a pomohol mu nastúpiť do vozidla a usadil ho na sedadlo pre nevidiacich a psa, ale pred tým požiadal mládež aby toto miesto uvoľnili. Pán Jaroslav je veľmi milo prekvapený že sa nájdu aj ľudia s dobrým srdcom a pomôžu postihnutým. Obzvlášť oceňuje aj rozbehnutú kampaň DPB ,,Nezatváraj oči pred nevidiacimi“.

S pozdravom Infocentrum


Dobry den,

dnes som sa dozvedel o testovani wifi v linke c. 21. Musim Vas velmi pochvalit, prosim pokracujte v takychto inovativnych krokoch.
Osobne by som si aj priplatil nejaku mensiu sumu k elektricenke ak by som mal wifi v MHD. A urcite ma to povzbudzuje dalej vyuzivat MHD a nie osobnu dopravu.

Dufam ze sa wifi osvedci a bude zriadena v co najviac linkach MHD.

Pekny den prajem,
Vas (teraz o nieco viac spokojny) zakaznik


Dobry den, rada by som napisala pochvalu a vyjadrila uznanie nad spravanim vodica autobusu.

MHD vyuzivam pomerne casto, avsak v noci som cestovala prvy krat, nakolko sme sa vracali z rodinnej oslavy. S priatelom sme v noci z 28/29.augusta 2012 cakali na nocny spoj N61 s pravidelnym odchodom 1:03 zo zastavky "Pri zvonici" smerom na Hlavnu stanicu. Dalej sme mali v plane cestovat smerom do Race. Autobus s ev.cislom 1825 vsak prisiel s velkym meskanim ( za oknom mal tabulku Zalozne vozidlo ). Nevedeli sme ako sa dostat smerom do Race, preto som isla za vodicom a velmi ochotne nam poradil, kde mame prestupit a na aky spoj. Zaroven ma tento vodic poziadal o pomoc pri zistovani smerovania ostatnych cestujucich, nakolko sme na uvedenej zastavke stali a nastupovali viaceri cestujuci. Asi videl moju prekvapenu tvar z tejto netradicnej otazky, nakolko prislo aj vysvetlenie, ze on hradi pokazeny autobus a kedze ma velke meskanie nestihne prist nacas do cielovej zastavky a telefonicky chce nahlasit pocet ludi a smer cestovania, aby nemuseli cakat udajne vsetky autobusy na Hlavnej stanici, nakolko vraj ak jeden spoj meska, neodide ziaden z Hlavnej stanice. Po zisteni potrebnych informacii hlasil vodic tuto skutocnost na dispecing, pricom vraj spoje nemusia cakat na Hlavnej stanici, ale ze nas vyklada po ceste na najblizsom moznom prestupnom bode, ale zaroven poziadal dispecing, nech spoje N55, N93 odchadzaju z Hlavnej stanice ako posledny. Nas vodic vylozil na Kollarovom nam. pred krizovatkou a ukazal nam ktorym smerom sa mame uberat a kde je zastavka. Zaroven nas upozornil, ze vsetky zastavky su na znamenie, takze ak budeme chciet vystupit z N55 musime vopred zazvonit.

Rada by som vyjadrila tomuto vodicovy vdaku za poskytnutie informacii a korektny pristup k cestujucim. Neviem vsak kam smerovat tuto pochvalu, preto pisem na viacere adresy, snad sa takto dostane do spravnych ruk a vodicovy bude tlmocena.

Vopred dakujem za taketo kvalitne sluzby, kiezby bolo viac takychto ochotnych a laskavych vodicov.

S pozdravom ostava

Andrea P.


Dobry den,
Par krat som vam na tuto adresu pisal staznost, ked nieco nefungovalo ako malo.
Preto vam chcem dnes poslat aj pozitivnu skusenost, pochvalu pre vasho vodica.
Cestoval som elektrickou 4 v smere do Dubravky, odisli sme zo zastavky Botanicka zahrada a blizili sme sa k Molecovej.
Kusok pred Rivierou sme zastali, nakolko pred nami bola kolona stojacich elektriciek.
Vodic si obliekol reflexnu vestu, vystupil, skontroloval situaciu, nastupil naspat a s prijemnym vyrazom (priam az usmevom) na tvari nam slusne a na urovni oznamil, co sa deje (nezabudol na zaciatku ani pozdravit a oslovit nas), skratka bol na nom evidentny prijemny pristup k nam cestujucim, ze mi dokonca ani vobec nevadilo, ze bola jazda prerusena.
Taktiez vystupil ako prvy a autam naznacil, aby zastavili, cim nam vytvoril bezpecne podmienky na vystupenie z elektricky na cestu a prechod na chodnik.
Jednalo sa o supravu voznov 7823+7824 a udialo sa to asi o 18:00 (cas som si pozrel az ked som bol uz na chodniku a vtedy bolo 18:01).
Tymto chcem teda este raz vyslovit pochvalu a pozitivnu skusenost s vasim vodicom.
S pozdravom,
Tomas P.


Dobrý deň,

týmto mailom by som sa rád poďakoval vodičovi nočného autobusu N55, ktorý včera (2.8.) ušetril mojim známym nemalé problémy, keď svojím rýchlym a profesionálnym prístupom našiel a odovzdal stratenú peňaženku po rutinnej obhliadke autobusu na Hlavnej stanici. Títo známi mali akurát dnes cestovať späť do Francúzska a keďže mali v peňaženke všetky potrebné doklady, cestovné lístky a kreditnú kartu, bol by to samozrejme dosť značný problém. Mali sme vlastne aj šťastie v nešťastí, že peňaženku neobjavil nikto iný a vodič nám ju bol ochotný odovzdať. Preto by som rád vyzdvihol správny a korektný prístup, ktorý si veľmi vážim.

Ďakujem a ostávam s pozdravom.

Marek P.


 

Dobrý deň prajem.
chcem poďakovať vodičovi trolejbusu, ktorý dňa 2. júna tohto roku v ranných hodinách, v trolejbuse č. 202 na trase Rajská - Dolné Hony, číslo vozu 6622 (linka č. 1), našiel mobil môjho syna a ihneď ma kontaktoval. Jeho prístupom som bola veľmi milo prekvapená a v dohodnutý čas som si šla mobil vyzdvihnúť na konečnú trolejbusov na Dolných Honoch. O odmene nechcel ani počuť, nechcel prezradiť ani svoje meno s tým, že to nie je podstatné a považuje to za samozrejmé. Jeho postoj ma úprimne dojal a aspoň týmto spôsobom sa mu chcem poďakovať za jeho ľudský prístup, ktorý je v dnešnej dobe skôr raritou ako samozrejmosťou. Prosím odovzdajte mu moju srdečnú vďaku. Mne neznámemu Pánovi vodičovi prajem veľa zdravia a úspechov a Dopravnému podniku želám veľa takýchto pracovníkov.
A ešte také malé neskromné prianie – začnime sa k sebe správať úctivejšie, rešpektujme sa navzájom a hodnoťme ľudí podľa skutkov a nie podľa materiálnych statkov.
S úctou
Katarína M.


Dobrý deň,

včera sa mi stala nepríjemná vec - na autobusovej zastávke na Kollárovom námestí som pri nastupovaní na linku č. 80 zabudla notebook, ktorý sa mi však vďaka ochote a dobrej vôli Vašich zamestnancov a spolucestujúcich šťastne vrátil, a za to by som sa im chcela zo srdca poďakovať.

Prosím, ak môžete, odovzdajte moje poďakovanie šoférom linky č. 80, vozidlo č. 23341, ktorí mali službu včera, 11. júla, medzi 8:00 a 8:30 a medzi 12:30 a 13:00, za to, že od neznámej staršej panej notebook prevzali a následne mi ho bez akýchkoľvek komplikácií nepoškodený odovzdali, a takisto pracovníčke telefonickej linky DPB, ktorá mi ochotne poskytla všetky potrebné informácie.

Ešte raz ďakujem a prajem Vám príjemný deň,

Martina I.


Dobry den,

reagujem na revizora c.15, ktory ma dnes, dna 26.6, kontroloval na linke c. 50 na autobusovej stanici (14:53) ...

Mozno je to nezvycajne, ale aj napriek tomu, ze som dostal od neho pokutu 40€ za jazdenie bez oznaceneho cestovneho listka, ho chcem pochvalit za jeho pristup a jeho spravanie. Uz dva roky cestujem nacierno (v BA som vzdy cca raz za mesiac na vikend, lebo studujem v zahranici), listky si necvikam, zakazdym to „risknem“. Po dvoch rokoch „prisiel na psa mraz“. Pocul som, ze bratislavski revizori su arogantni, neslusni a neviem aki. Tento pan ma velmi milo prekvapil, bol slusni, jednal so mnou aj s ostatnymi cestujucimi velmi slusne a vzorovo. Bol som velmi milo prekvapeny.

Ano, aj ja som si potom zanadaval, ze „blby revizor“ ... ale chybu som spravil ja, on si len plnil svoju pracu :)

Tymto mailom by som ho chcel pochvalit za jeho pristup a spravanie sa voci cestujucim – bol to moj prvy revizor v BA, co ma chytil „pri cine“ (parkrat ma kontrolovali pocas studia na strednej skole, kedy som mal elektricenku). Mal by byt vzorom aj pre ostatnych revizorov :)

Prosim, odovzdajte mu moju „staznost“ :)


S pozdravom,

Cierny pasazier


Dobrý deň pán riaditeľ!

Aj keď viem, že Vás oberiem o pár minút Vášho času, nedá mi, aby som sa Vám nepoďakovala. Denne využívam MHD k presunu do práce zo zastávky električky Odbojárov smerom do mesta. Nepamätám časy, kedy tak perfektne fungovala doprava tak,ako je tomu teraz. Niekedy pred rokom som sa u Vašich kompetentných sťažovala na skutočnosť, že zo smeru Vajnorská sa nedalo dopraviť na Obchodnú ulicu, hoci všetky ostatné smery (Rača, Dúbravka, Ružinov) túto ulicu mali v svojom grafikone. Pritom električky č. 1 a č. 4 mali identickú trasu od Vajnorskej cez Špitálsku ul. a jedna z nich mohla určite premávať cez Obchodnú. Bohužiaľ, dostala som odpoveď (už som si ju vymazala), že predsa mám možnosť prestupu (!!!). Takúto možnosť mali predsa cestujúci  aj z iných smerov! Ani pani ombudsmanka v tejto veci nič neurobila, Našťastie tento grafikon pravdepodobne robil niekto, kto tomu naozaj
rozumie a vyšlo to na 100%!!! Len mimoriadne (a určite z objektívnych dôvodov) sa čaká na zastávke viac ako 5 minút. Môj brat,ktorý dosť často prichádza do Bratislavy (žije vo V. Brtitánii) zhodnotil našu MHD tak, že nám ju môže Londýn len závidieť! Navyše ešte aj električkové súpravy, ktoré sme mohli napr. ružinovskému smeru len závidieť, sa trochu vylepšili a nejazdia na tejto trase len tie najstaršie a najhoršie električky. Vyjadrujem moju veľkú vďaku (pridávajú sa aj moji susedia z Roboníckej ul., s ktorými dosť často o týchto veciach diskutujeme) všetkým tým,ktorí sa zaslúžili o to, že je doprava v hlavnom meste perfektne fungujúca na takejto  vysokej úrovni.  Želám Vám a Vaším spolupracovníkom veľa úspechov vo Vašej ďalšej náročnej práci!

S pozdravom

Blažena Z.

(e-mail cestujúcej zo dňa 26. júna 2012)


Chcela by som sa srdečne poďakovať vodičovi trolejbusu, ktorý včera na podnet dispečingu našiel moj stratený mobilný telefón v trolejbuse a odovzdal ho.
Bolo to na linke c.207 (č.5) o 13:04 z Novohradskej smer Palisády.
Taktiež komunikácia s pani na infolinke bola neskutočne príjemná a nápomocná a veľmi ďakujem všetkým za rýchle vyriešenie tohoto prípadu. Bola som velmi prekvapená takým proklientským prístupom. Zlepšili ste mi celý den a zachránili niekolko desiatok eur a všetky dáta.

Ešte raz ďakujem...


Touto cestou podávam pochvalu na vodiča trolejbusu ev. č. 6639, ktorý včera (24. 5. 2012) na spoji linky č. 201/1 s odchodom o 17:35 z Hlavnej stanice v úseku medzi zastávkami Hlavná stanica a Karpatská majstrovským spôsobom zabránil dopravnej nehode s osobným automobilom, ktoré náhle vošlo sprava do jeho jazdnej dráhy a, keďže si to vyžiadalo prudšie zabrzdenie, vošiel po zastavení do priestoru pre cestujúcich a opýtal sa, či sa nikomu nič nestalo.
S pozdravom
Mário K.


Dobry den,
tymto by som rad vyjadril svoje podakovanie viacerym pracovnikom Dopravneho podniku Bratislava v suvislosti s dopravou v noci 20./21.5.2012.

1. Pracovnikom, ktori zabezpecili, ze v tento vecer bola posilnena kapacita nocnych liniek a to formou kapacitnejsich vozidiel. Islo o vecer finale hokejovych MS v hokeji, pricom pokial by sme vyhrali (co sa nakoniec nestalo), ludia by pravdepodobne zostali v meste ovela dlhsie a bezne vypravovane vozidla by to kapacitne nezvladali. Som rad, ze DPB v tomto pripade preukazal schopnost flexibilne reagovat na situaciu a posilnit kapacitu vozidiel.

2. Vodicovi, ktory v dany vecer viedol vozidlo 7134. V dany vecer som pred polnocou cestoval zo zastavky Clementisova na zastavku Saleziani. Rozhodol som sa vyuzit riskantny sposob, teda linku N74 na Astronomicku a odtial poslednu elektricku (linka 9, 23:45). Na prestup su standardne 2 minuty, avsak linka N74 meskala (s cim som ratal, kedze boli zvysene prepravne naroky a teda autobusy zastavovali na zastavkach castejsie).Pri vystupovani z autobusu som si vsimol, ze na zastavke je pristavena dojazdova elektricka (spoj nie je v CP, alebo meskal). Prebehol som a v case ked uz som sa blizil na nastupiste som si vsimol, ze tlacidlo dopytu dveri zhaslo (teda vodic ho deaktivoval). Napriek tomu, ze vodic uz koncil sluzbu a celkom opravnene sa mohol ponahlat domov, po tom ako ma zbadal ho opatovne aktivoval a umoznil mi nastupit. Tym mi usetril 20-minutove meskanie o polnoci, co mozno povazovat za vyrazne zjednodusenie a sprijemnenie cesty. Vdaka tomu som bol doma v case, kedy by som inak este stal na zastavke.

Moje skusenosti so sluzbami DPB v dany vecer by sa dali oznacit ako dokonale a vsetkym ktori k tomu prispeli by som tymto rad podakoval. V case, kedy je DPB casto (niekedy aj neopravnene) kritizovany, povazujem za dolezite, dat prislusnym pracovnikom vediet, ze ich kvalitne odvedenu pracu si niektori ludia cenia. Budem preto velmi rad, pokial toto podakovanie odovzdate dalej.

Este raz Vam dakujem za kvalitne poskytnutu sluzbu a verim, ze v buducnosti bude co najviac dovodov na dalsiu pochvalu.

S pozdravom,
Samuel M.


Dobrý deň prajem

Dňa 13. 05. 2012 som čakala o 17.00 na zastávke električiek „ Švantnerova“ smer CMO. Nevšimla som si, že bola výluka električkovej dopravy, kvôli dopravnej nehode a jazdila náhradná autobusová doprava. Vodič autobusu linky č. X5 č. vozidla 2845, os.č. 1448 bol natoľko ústretový a ochotný, že otvoril okno a upozornil ma a ostatných cestujúcich na vyššie uvedenej zastávke o zmenenú dopravu. Počkal až sa presunieme zo zastávky električky na náhradnú zastávku, kde sme mohli do autobusu nastúpiť. Počas jazdy sa choval veľmi slušne a trpezlivo vysvetľoval a naďalej upozorňoval cestujúcich o dočasnej výluke.
Chcela by som touto cestou vyjadriť svoju spokojnosť profesionálneho prístupu vodiča autobusu.

Cestujúca svoju skúsenosť oznámila telefonicky na infocentrum DPB.


Vážený pán vedúci,
Neviem presne na koho sa mám obrátiť, ale chcela by som vysloviť vďaku pánu vodičovi č. 4 električky – pánovi Orságovi.
Dňa 2. 5. 2012 som na Zlatých pieskoch na konečnej asi o 12:00h utekala z autobusu na električku, no na chodníku už tesne pri dverách električka som sa potkla a dosť škaredo som spadla. No váš vodič bol v momente pri mne a zdvihol ma zo zeme, hneď sa spýtal či mi niečo nie je či nepotrebujem pomoc, skrátka bol veľmi pohotový a milý, čo si veľmi vážim. Chcem mu vysloviť moju veľkú, vrelú vďaku za jeho pomoc! Som šťastná, že máme takých obetavých vodičov, ktorí robia dobré meno aj vášmu Dopravnému podniku.
Ďakujem aj vám a prajem veľa šťastia a zdravia
Oľga B.


Dobry den,

chcem sa stazovat na vodica autobusu c.93 z hlavnej stanice 30.4.2012 10:30 (okolo 35 rokov, plnsej postavy). Nastupila som s batozinou, ledva som sa zmestila do prveho sedadla, aby som nezavadzala ostatnym cestujucim. Na SAV nastupil pan s palickou, ale kedze z miesta hned za vodicom si nejaki mladi ludia okamzite brali veci, ktore tam mali len polozene, a teda miesto bolo bezprostredne volne, nesnazila som sa robit zmatky a pracne uvolnovat svoje miesto. Lenze to vodic pravdepodobne nevidel a zrejme si myslel, ze som nejaka arogantna cestujuca, na co sa na mna otocil a opytal sa "Co pozerate?". Nechapala som, o co mu ide, az dodatocne som vydedukovala, ze asi o toto, ale za jeho nespravny usudok ja nemozem. Dalej cesta prebiehala normalne, len ked som chcela na ZST Petrzalka vystupit a za mnou este jedna pani, vsetky dvere boli otvorene len ako na potvoru tie moje predne sa nedali nijako otvorit, tak sme museli narychlo utekat a predierat sa cez dalsiu paniu k druhym dveram, aby sme stihli vystupit. Na ani jednej predchadzajucej zastavke s prednymi dverami problem nebol, takze z toho vyplyva len to, ze sofer sa mi chcel tymto "pomstit" za moje "zle" spravanie, co ale podla mojho nazoru jemu v ziadnom pripade neprislucha a je povinny poskytnut vsetkym cestujucim rovnaky "komfort" cestovania, bez ohladu na to, co si o kom moze mysliet. Mam z toho ale skor pocit, ze si vybijal nejaky svoj osobny komplex, co tak isto v jeho pozicii je nepripustne. Nechcelo sa mi Vam pisat, ale povazujem za svoju povinnost Vas informovat, kvoli ostatnym cestujucim Bratislavskej hromadnej dopravy. Dakujem za Vas cas.

S pozdravom Jana S.


Dobrý deň,
neviem, či píšem správne, ale veľmi by som sa chcela poďakovať šoférovi autobusu č. 87, číslo vozidla - 4119, ktorý odchádzal dňa 30.04.2012 zo zastávky na znamenie "Prístav" o 14:08. Viem, že to Vy ovplyvniť nemôžete, ale keby bolo viac takých empatických šoférov, akého som stretla v pondelok, hneď by bolo krajšie na svete. Už som bola zmierená s tým, že mi spoj odíde a budem čakať ďalších 15 minút, kým príde ďalší, ale kolega (ktorý autobus stihol) šoféra poprosil a ten čakal s celým autobusom plným ľudí, kým sa mne podarí prejsť cez štvorprúdovú cestu, aby som mohla nastúpiť a pokračovať ďalej v mojej strastiplnej ceste domov, do Dúbravky. Veľmi mu týmto ďakujem a som šťastná, že práve on mal v ten deň službu v tento čas, keď som chcela byť čo najskôr doma skrz horúčav.

S pozdravom,

Olívia B.


Som invalidná dôchodkyňa a s MHD cestujem veľmi málo. Mám problém s obidvoma nohami, chodím za pomoci francúzských barlí. Veľmi ťažko sa pohybujem. Nastúpiť do trolejbusu mi robí veľké problémy nakoľko trolejbusi nie sú nízsko podlažné tak mi to trvá dosť dlho.Dňa 22.4.2012 som nastupovala na linku č. 201 na zástavke Saleziáni,bolo to okolo 7.40 hod. V trolejbuse bolo veľa mladých
ľudí ale nikto mi nebol ochotný pomôcť.Na to vystúpil s kabíny vodič a povedal mi aby som počkala,že mi pomôže.Bez môjho požiadania, prišiel a pomohol mi nastúpiť so slovami nastupujte kľudne máme čas.Keď som nastúpila opýtal sa ma kde vystupujem,aby mi mohol čo najlepšie zastaviť na zástavke,aby sa mi dobre vystupovalo.Povedala som,že na Miletičovej a že s vystupovaním nemám také ťažkosti. Ešte mi povedal aby som vystupovala opatrne a nezáleží ako dlho mi to bude trvať.Veľmi si vážim jeho prístup ďakujem mu nie len za seba, ale aj za ostatných telesne postihnutých. Trolejbus vždy zdržím a cestujúci sú nervózny lebo sa ponáhľajú,o to ma tento prístup vodiča  potešil.Pýtala som sa na jeho meno,povedal mi,že na mene nezáleží,bol to trolejbus červeno bielej farby a bol dlhý,tak som sa rozhodla Vám napísať s pomocou susedy,lebo nemám internet.A keď že to už bolo viac krát čo mi na tejto zástavke pomohol za čo mu ďakujem
a prajem veľa zdravia.
Poprosím Vás ak by ste zistili jeho meno napíšte mi ho.

Prajem Vám veľa úspechov v práci a veľa takýchto ochotných vodičov.

Anna J.
Bratislava


Dobry den,
dna 24.4 o 14.13 som na zastavke Haburska smer Slimak nastupoval do autobusu cislo 50. Neuvedomil som si ze zastavka je na znamenie, lebo som pocas cakania na bus telefonoval. ( aj to je dovod preco nejazdim autom po BA ale busom, lebo mozem cestou riesit pracovne veci) zrazu predo mnou zastal bus a nastupil som. Vodic ma vsak privital otazkou ci nemam ruky :-). Nepochopil som preco sa ma to pyta, tak som zareagoval otazkou Preco pan vodic mi davate taku hlupu otazku ked vidite ze ruky mam. Odpoved bola - lebo je to zastavka na znamenie a nabuduce vam nezastavim ked nezdvihnete ruku. Slusne som podakoval za zastavenie a ospravedlnil som sa slovom prepacte. Hlupym somranim a grimasami ma poslal dalej do vozu :-) a potom mi to nedalo, siel som za vodicom a spytal som sa na meno a vtedy zarogantnel uplne a... Nebudem dalej pisat vsak uz aj ja som nebol najmilsi :-) Som velkym fanusikom MHD a som s dopravou v meste spokojny, jedno co ma trapi a napisem to tak ako to citim, niektori ludia su hovada a nemali by byt v kontakte s ludmi. Myslim pana vodica ktory dany bus riadil (2353).

Inac musim povedat ze som nesmierne spokojny s vasimi sluzbami a tesim sa z mojej novej rocnej elektricenky. A ak mozem navrhnut, dohovorte mu a ak to nepochopi a bude sa k vam chovat ako ku mne je na vas co urobite, ja vsak netuzim potom aby mi niekto bezdovodne ublizoval a strapnoval ma.

Dakujem za cas ktory ste venovali citaniu tohoto emailu.

Riso V. :-)
Pekny den.Bola som svedkom pohoršujúceho správania sa vodičky autobusu číslo 20. Stalo sa to dnes 23. marca 2012 o 9:38 hod. pri nastupovaní na zastávke TESCO Lamač smer DNV Opletalova. Mladý chlapec na vozíčku nahlásil vodičke autobusu, že chce nastúpiť do autobusu. Všetky dvere autobusu boli otvorené a tak sa vozíčkár rýchle presunul k druhým dverám, kde je plošina na nastupovanie s vozíčkom. Kedže vodička sa nechystala ísť preklopiť plošinu na nastupovanie,niektorí cestujúci, čo boli na zastávke a čakali na iný spoj rýchlo priskočili a chceli chlapcovi, vozíčkárovi pomôcť nastúpiť. Lenže už nestihli, lebo vodička autobusu zakričala, že ona už má odchod, zatvorila dvere a odišla.
Všetci, čo sme boli vonku na zastávke / čakali sme na iný spoj/sme boli pohoršení nad neochotou a správaním sa tejto vodičky autobusu, hlavne k chlapcovi, ktorý mal iba jeden handicap, bol na vozíčku.
Mladý vozíčkár iba podotkol, život ide dalej, počkám na další spoj. Bolo mi z toho smutno, a nielen mne, že aj takýchto máte vodičov a o to je to smutnejšie, že to bola žena.

Ing. Mária M.

 


Dobrý deň,
chcela by som sa ospravedlniť vodičovi z nízkopodlažného autobusu č. 21, ktorý šoféroval včera (1.3.) a vychádzal z prvej zastávky na autobusovej stanici o 10.40. Mala som kočík a neprimerane som sa na ňho osopila za to, že mi nezastavil blízko obrubníka. Hovoril, že som nestlačila tlačítko, ktoré ho má upozorniť že vystupuje kočík. Ja som síce ho stlačila, ale možno nie dosť, neviem... V každom prípade som zbytočne vyvolala konflikt, čo ma mrzí.

Prosím, dajte mi vedieť, keď sa táto správa ku nemu dostane.

S pozdravom

Pavla L.
 


Vážený Dopravný podnik,a.s.!

Dovoľujem si Vás týmto mailom osloviť a napísať pár riadkov ohľadne vodiča linky č.80..
Moja žena cestovala dňa 2.2.2012 o 15:33 z Kopčian na Kollárovo námestie,kde prestupovala na náväzné spoje.Nebolo by na tomto spoji nič mimoriadne,keby mladík z tej 80.-ky nebol veľmi ochotný pomôcť manželke s kočíkom.Nakoľko má pravé prasknuté zápästie,ruku má v sadre,tak sa jej celkovo so všeličím zle manipuluje.Páčilo sa jej,že vodič po pristavení vozidla do zastávky ihneď vyšiel s tým,či nepotrebuje pomocť a ochotne sám ten kočík naložil.Ponúkol sa,že jej pomôže aj pri vystupovaní.
V dnešnej dobe ľudia nesršia ochotou pomôcť druhým,pretože materializmus je v popredí pred charakterom a čo sa týka MHD,tak každý sa len niekam ponáhľa a nemá čas..
Týmto sa chcem poďakovať vodičovi za pomoc mojej manželke,ktorá ma prosila napísať tieto riadky za ňu,pretože takáto ochota sa veľmi cení a svojím spôsobom mu Ďakujem i ja,za to,že nenechal moju ženu trápiť sa.Obaja mu prajeme veľa štastných kilometrov bez nehody a vedeniu podniku,nech má veľa takých vzorných vodičov,ako je tento pán.

S pozdravom Miriam a Dušan!


Dobrý deň,


dňa 09.01.2012 nám bola telefonicky na Infolinku DPB nahlásená pochvala na vodiča linky č.32/3 2653. Pán, ktorý cestoval 08.01.2012 v doobedňajších hodinách pochválil vodiča za bravúrnu a profesionálnu jazdu, veľmi ľudský prístup k cestujúcim a telesne postihnutým. Citujem: „takého vodiča nemajú ani na ministerstve, neviem odkiaľ ho máte, no jedným slovom veľký profesionál“.


Dobrý dén,jmenuji se Catana Elisabeth Latreya,jsem Kanaďanka žijící v Praze,proto se omlouvám,když mé psaní nebude bez chyb.

Jsem členkou Unii neslyšících a touhle tou cestou chci vzdat hold vaše řidičce tramvaje.

     Cestovala jsem dne 17.1.2012 se svěřenkyni desetiletou Mařenkou na "Zlaté piesky",kde nás měla čekat zástupkyně Unie pro Slovensko a měli sme jít na schúzi s takovým malým posezením.Nastoupily jsme na č.4.,kde nám bylo řečeno,že tá tramvaj nás dopraví na Zlaté písky.Neznám vúbec Bratislavu,byla jsem v ní poprvé,tak jsem se informovala od Unie,jak mám jít.Vystoupily jsme na zaveřeční zastávce,která se ale jmenovala "Železniční stanice Nové mesto"cca o 10:56 a ne očekávané Zlaté písky.Prolekla jsem se,či se nestala chyba a snažila jsem se informovat u mladé řidičky.Překvapilo mě,že jsem se dokázala domluvit s tou holkou,protože zcela dobře ovládala náš jazyk-znakovou řeč neslyšících.Já umím řict iba pár slov a to hodně špatně,protože jsem se narodila s vadou,díky které neslyšim na 90% a nemám dobrě vyvinutou řeč.Pani řidička nám řekla v posunkách vše,co jsme potřebovaly a tímhletím spúsobem se jí chci poděkovat za ochotu poskytnout nám informace,protože chápu,že ne každý zná naše posunky a když neslyšíme,alebo špatně něco pochopíme,tak nás lidi odsuzují..Z jejího postoje jsem pochopila,že je to hodná a charakterní osoba.Já nevím,co všechno třeba udat,aby jste věděli,o kterou řidičku se jedná,ale je mladá,tmavá blond a má brýle,ale jistě dle vašich záznamú víte,která to je.
Moc jej děkujeme a přejeme jí hodně hezkých kilometrú,ať se ji v živote jenom daří a nikdy nezapomene používat své dobré srdce.
      Nevím,či tenhle mail přišel na zprávnou adresu,protože jsem ještě nikdy nic takovýho nepsala,ale doufám,že se to dostane do zprávnych rukou,která ocení její chování.
 
      Podniku přejem hodně spokojených cestujících a aby se Vám všem dařilo podle Vaších přání!
                                                                                                                                                    
      S pozdravem C.E.Latreya


Dobrý večer,

veľmi rád by som chcel pochváliť, ak sa dá osobne, Vášho vodiča MHD.

Dňa 14. novembra som čakal na zastávke KUKUČÍNOVA smer AUPARK na autobus č. 50. Autobus prišiel na zastávku o 11.30h. Bol to veľmi milý a ochotný mladý vodič, tmavovlasý, proste mladý chalan. Už len za to ako bezpečne šoféroval, nebrzdil prudko a ľudí nechal pokojne nastúpiť aj vystúpiť.
Veľmi by som mu chcel napísať takýto pekný mail a poďakovať sa za spríjemnenie cesty.
Kiežby všetci boli takto pozitívne milo naladení ako tento mladý chalan. Bol by som rád, ak by ste mi odpísali, poprípade mi sprostredkovali spojenie s týmto človekom.

S pozdravom Patrik! 


Dobrý deň,

22. novembra som cestovala z Lamača zo zastávky Bakošova - smer do centra mesta o 10.03 h do práce. Bola som veľmi milo prekvapená prístupom vodiča, ktorý mi vyšiel maximálne v ústrety. Mala som problém a Vášmu zamestnancovi sa neťažilo mi pomôcť.
Na moje prekvapenie, pri všetkej skromnosti mi nechcel prezradiť svoje meno, tak aspoň podľa údajov možno zistíte o koho sa jedná.
Chcela by som teda aspoň touto formou poďakovať neznámemu vodičovi za jeho láskavosť a ľudský prístup a Vás upozorniť na to, akých skvelých zamestnancov máte vo svojich radoch.
Želám dotyčnému pánovi veľa úspechov a veľa šťastných kilometrov za volantom aj v osobnom živote a Vám prajem len takýchto zamestnancov.

Ďakujem.

S pozdravom

Beáta M.


Dobrý deň,

neviem akých ............. (s prepačením) vodičov to zamestnávate ale mám sťažnosť!
Týka sa to vodiča/vodičky autobusu číslo 65, ktorá v čase 17:22 mala prísť na zastávku Bulhárska smer na Avion.
Tento autobus nezastavil na zastávke v danom čase podľa cestovného poriadku ale o dve minúty skôr, nakoľko autobus nečakal na zastávke do daného času nestihol som ho.
Buď túto sťažnosť vyriešite Vy, alebo budem nútený to zobrať do vlastných rúk!


Veľké poďakovanie patrí aj vodičovi električky Viliamovi, ktorý svojou opatrnou a obozretnou jazdou zachránil život dieťaťa. Vodič vďaka svojej predvídavosti a na základe skúseností zabránil možnej závažnej zrážke, keďže zaregistroval pri trati neposedného chlapca, o ktorom predpokladal, že môže vbehnúť do jazdnej dráhy električky. Tak sa ja stalo, opatrnou jazdou a rýchlou reakciou sa mu podarilo vyhnúť zrážke.


“ Chcem vyjadriť pochvalu a poďakovanie pre pani z callcentra za jej profesionálny prístup  a kvalitne podanú službu. Maximálne  mi vyšla v ústrety a podala  informácie dňa 10. 10. 2011, ktoré boli pre mňa dôležité pri posudzovaní nároku mojej klientky.“


Naši vodiči sa počas služby stretávajú skutočne s rôznymi situáciami. V prvý decembrový deň sa napríklad na linke č. 210 stala chúlostivá situácia, kedy odpadol malý chlapec. Vodič, ktorý mal práve službu si zachoval chladnú hlavu a celú situáciu takto ohodnotila pochvalným mailom náhodná cestujúca: „V trolejbuse na zastávke Miletičova odpadol chlapec a vodič okamžite zastavil, volal dispečing a zaujímal sa o neho v maximálnej miere, či niečo nepotrebuje, či nezavolá sanitku alebo nepotrebuje poskytnúť prvú pomoc.“
Pani Ivana sa ďalej vyjadrila, že: „bola by som veľmi rada, keby sa toto poďakovanie a pochvala dostala priamo pánovi vodičovi a verím, že naďalej bude pribúdať takýchto ohľaduplných vodičov.“


Dobrý deň,

Nedá mi napísať toto poďakovanie na jedného, skôr jednu z Vašich zamestnankýň. Je to taká mladá slečna, cca. 20. r, včera jazdila na linke. Č. 9 cca o 19:25 sme vystupovali na konečnej „ Karlova Ves“ a veľmi sa mi páčil jej prístup voči cestujúcim. Ja som cestovala s mojou mamou z Legionárskej, ktorá je už veľmi stará a pri nastupovaní/vystupovaní potrebuje pomoc, nakoľko má operované kolená páčilo sa mi, že slečna/pani sa ochotne sama brala mojej mame pomôcť s výstupom a s úsmevom nám ešte poradila, kde máme poprestupovať, aby sme sa dostali k mojej neteri do Lamača.
Nie sme z Bratislavy, takže sa tu nevyznáme a ceníme si ochotu tejto vodičky, pretože sa nám neraz stalo, že sme s mamou nastúpili, tak vodiči na nás nervózne zazerali. Mrzí nás, že pomalým nástupom zdržujeme vodičov, ale nik nevie, ako na staré kolená dopadneme, ale táto pani vodička nás pri nástupe vítala s úsmevom, čo nás potešilo a všimla som si, že počas celej trasy bola milá aj k iným.
Nie sme všetci rovnakí, každý máme svoje problémy a nie vždy je dôvod usmievať sa, ale cestovať s takýmto príjemným človekom s ochotou pomôcť druhým, verte mi, či nie, je v dnešnej dobe málo.
Dúfam, že pri najbižišej návšteve Bratislavy, budeme mať tú česť sa s ňou opäť viezť a ak nie, tak bude rozdávať dobrú náladu iným.
Prajem Vám kopec spokojných cestujúcich a vodičom mnoho štastných kilometrov bez nehôd.

S pozdravom
Michaela