Podpora humanitárnych a charitatívnych projektov - Dopravný podnik Bratislava, a.s.


Zo zastávky  
Do zastávky  
 
Linka


Podpora humanitárnych a charitatívnych projektov

Univerzitná kvapka krvi
Od roku 2011 DPB, a.s. každoročne podporuje podujatie, ktoré organizuje Univerzita Komenského. Výlepom plagátov v zastávkach MHD, podporou na webovej stránke a distribúciou letákov na predajniach DPB, a.s. propaguje celotýždňovú akciu.

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/dpb-podporuje-univerzitnu-kvapku-krvi/

Podpora Spojenej školy Mokrohájskej
Deň otvorených dverí na Spojenej škole Mokrohájskej podporuje Dopravný podnik Bratislava, akciová spoločnosť už od roku 2011. Aj v roku 2014 bol poskytnutý reklamný priestor na zviditeľnenie aktivít tejto školy.

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/dpb-pripravil-prekvapenie-pre-deti-z-mokrohajskej/

Liga proti rakovine
DPB, a.s. každoročne podporuje aj Deň narcisov, ktorý sa koná vo všetkých uliciach slovenských miest. Zamestnanci DPB, ako aj vodiči MHD nosili žlté narcisy ako symbol prejavu podpory a spolupatričnosti ľuďom s onkologickou diagnózou. Na každých prevádzkach DPB boli umiestnené boxy so žltými narcismi, ktoré si naši vodiči a zamestnanci pred službou mohli pripnúť na uniformu a počas jazdy tým preukázať spolupatričnosť voči pacientom s touto ťažkou diagnózou.

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/dpb-podporuje-den-narcisov/

Spolupráca s Úniou slabozrakých a nevidiacich Slovenska
Dopravný podnik Bratislava od roku 2011 pravidelne spolupracuje s UNSS za účelom skvalitnenia poskytovaných služieb pre slabozrakých a nevidiacich cestujúcich. Zástupcom Výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy DPB, a.s. sprístupnil v areáli Jurajov Dvor autobusy, v ktorých inštruktori školili vodiacich psov. Zároveň DPB, a.s. zrealizoval na vlastné náklady kampaň za účelom skvalitnenia cestovania nevidiacich cestujúcich v prostriedkoch MHD.

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/bratislavsky-dopravca-spolupracuje-s-uniou-nevidiacich/

Vianočná električka rozžiarila Bratislavu!
Dopravný podnik Bratislava, a.s. od roku 2011 vypravuje do ulíc centra Bratislavy historickú Vianočnú električku. Jazdy centrom mesta sa už stali tradíciou nielen u obyvateľov hlavného mesta, bohato vysvietenú električku obdivujú aj návštevníci a turisti.

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/vianocna-elektricka-zacne-jazdit-uz-pred-mikulasom/

Klienti Lepšieho sveta vyzdobili Vianočnú električku

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/klienti-lepsieho-sveta-vyzdobili-vianocnu-elektricku/

Podpora prevádzky útulku pre bezdomovcov
Dopravný podnik Bratislava pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti chudobe podporil benefičný koncert, ktorý sa uskutočnil v októbri 2011 v Dóme sv. Martina. Výnos zo vstupného bol použitý na prevádzku nocľahárne pre bezdomovcov v Bratislave, ktoré prevádzkuje Depaul Slovensko. Bratislavský dopravca vyhradil priestor na propagáciu tohto podujatia v troch najfrekventovanejších predajniach – na Hodžovom námestí, na Autobusovej stanici a na Hlavnej stanici, v ktorých od budúceho týždňa nájdu záujemcovia propagačné materiály tohto podujatia.

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/bratislavsky-dopravca-podporuje-charitativny-koncert/

Spolupráca s nadáciou Memory a Slovenskou Alzheimerovou spoločnosťou
Mesiac september je vyhlásený za svetový mesiac Alzheimerovej choroby. Keďže DPB, a.s. podporuje rôzne humánne projekty, zapojil sa reklamnou podporou aj spropagovania podujatí, ktoré sa konajú v septembri v rámci mesiaca Alzheimerovej choroby.

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/dpb-podporuje-aktivity-nadacie-memory/

Daruj krv v električke!
DPB, a.s. v rámci Európskeho týždňa mobility 2014 zorganizoval s pomocou Národnej transfúznej stanice SR akciu „Daruj krv v električke!“. Dňa 18.9.2014 bola pristavená na námestí Ľudovíta Štúra električka, v ktorej bola mobilná odberová jednotka a každý dobrovoľný darca mohol počas tohto dňa darovať krv.

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/darujte-krv-v-elektricke-v-ramci-etm/

 MDD v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch
Formou darčekových predmetov DPB, a.s. podporil Medzinárodný deň detí v roku 2014 aj v roku 2015, ktorý organizovali zástupcovia Základnej školy na Limbovej ulici. Darčeky sa dostali do rúk chorým deťom hospitalizovaných v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou.

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/dpb-potesil-deti-detskej-fakultnej-nemocnice/

Reklamná podpora Ekotopfilmu
V rokoch 2013 a 2014 DPB, a.s. podporil reklamnou kampaňou Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm. Za reklamný priestor, ktorý im bol poskytnutý, sa v rámci festivalu premietali spoty DPB o verejnej doprave priateľskej k životnému prostrediu.

http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/dobrovolnici-cistia-zastavky-mhd/
http://www.ekotopfilm.sk/sk/aktuality/ekotopfilm-je-viditelni-aj-vdaka-bigmedii-dpb.html